Geri Dön
Ekonomi‘VHV Reasürans’ın Türk ekonomisine güveni tam’

‘VHV Reasürans’ın Türk ekonomisine güveni tam’

Türkiye ekonomisinin 2020’de pozitif ve istikrarlı bir görüntü çizeceğini ve bunun sigorta sektörüne olumlu yönde etkisi olacağını ifade eden VHV Reasürans CEO’su Maximilian Stahl, sigorta sektörüne güvenlerinin tam olduğunu belirtti.

‘VHV Reasürans’ın Türk ekonomisine güveni tam’

Stahl, 2018 gibi zorlu bir yıldan sonra 2019’un daha dirençli bir seyir izlediğini söyledi. Kurdaki dengelenmenin şirket olarak öngörülerini karşıladığının altını çizen Stahl, “Türkiye’de yerleşik bir reasürans şirketi olarak istikrarlı bir şekilde büyüyor ve hedeflerimizi tutturmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

‘Enerji sigortasız olmaz’


Türkiye hizmet verdikleri reasürans çözümlerine değinen Stahl, inşaat sektöründe durağan bir dönemden geçildiğini fakat özellikle yılın ikinci yarısında konut faizlerinde aşağı yönlü harekete paralel olarak tekrar olumlu bir seyir izlenmeye başladığını söyledi. Yenilenebilir enerji yatırımlarının artmaya devam ettiğini ifade eden Stahl, “Enerji yatırımları sigortasız olmaz dedik. Bu yöndeki yatırımların sigortaya talebinin arttığına şahit oluyoruz ve bu durum bizleri çok mutlu ediyor” dedi.

Mesleki sorumluluk

Mimar ve mühendislerin üçüncü kişilere yönelik sorumluluklarına yönelik verdikleri çözümlerde ciddi talep gördüklerini belirten Stahl, “Mesleki sorumluluk çözümlerimiz sektörde dikkat çekiyor” dedi. Geçen yıl birçok tesiste yangın yaşandığını kaydeden Stahl, sektörün farkındalığı artırma çalışmalarını hızlandırdıklarına şahit olduklarını, doğru riske doğru çözüm stratejisiyle, sektöre örnek olduklarını söyledi.

Murat Kurum: "Antalya'ya toplam 47,5 milyon lira ödenek gönderildi, 912 ailemize 12 milyon 200 bin lira yardım yapıldı"Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: Antalya'da 48 mahallemiz doğrudan etkilenmiş durumda, tamamen boşalttığımız mahalle sayımız 31 ve kısmen zarar gören mahallelerimiz de 17 oldu. Ailelerimize bir yandan psikososyal destek de veriyoruz. Vatandaşlarımız için 62 konteyner kurduk. Antalya'ya toplam 47,5 milyon lira ödenek gönderildi, zarar tespitleri çerçevesinde de 912 ailemize 12 milyon 200 bin lira yardım yapıldı. Zarar gören hayvanlarımıza ilişkin 70 veteriner hekimimiz, 7 gün 24 saat hizmet veriyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler