Geri Dön
EkonomiYapay zekaya kadın eli değdi

Yapay zekaya kadın eli değdi

Teknolojide Kadın Derneği (Wtech), kadınların yapay zekâ üretiminde rolünü artırmak ve teknolojinin üretim tarafında kadınların yer almasını teşvik etmek için özel bir eğitim programı başlatıyor.

Yapay zekaya kadın eli değdi

 

Program kapsamında kurumsalda çalışan kadın yöneticilerin yanı sıra yeni mezun genç kadınlar 4 ay boyunca dünyanın önde gelen online eğitim kuruluşlarından Udacity’nin çevrimiçi derslerine katılacak. Dernek başkanı Zehra Öney, fırsatları ve açığı görerek yapay zekâ alanında kadınlara böyle bir eğitim programı başlatmanın gururunu yaşadıklarını dile getirerek, Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu uzman insan kaynağını yetiştirme misyonuyla mühendislik bölümlerinden yeni mezun genç kadınları bu projeye davet ettiklerini söyledi. Öney, “Eğitim çalışmalarımıza teknoloji üretiminde sayıca az ve motivasyon olarak düşük olan kadın sayısını artırmak için devam ediyoruz” dedi.

WtechYönetim Kurulu Üyesi Meltem Bakiler Şahin ise, “Teknoloji alanında hizmet veren kadınların büyük bir etki yaratacağına inanıyoruz. Bu inançla kadınlara kendilerini geliştirebilmeleri adına bu tür fırsatlar sunmaya devam edeceğiz. Günümüzde kurumsal hayatta yapay zekâ gibi teknolojilere olan ihtiyaç hızla artıyor” diye konuştu.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Yalova'da dev dalgalar sahile vururken, kıyıda avlanan su samuru görüntülendiYalova'da dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Dev dalgaların vurduğu sahil kesimi sular altında kalırken deniz kıyısında bulunan bazı iş yerlerinde maddi hasar oluştu. Sahilde avlanan su samurları ise ilginç görüntü oluşturdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler