Geri Dön

Yatırımda gözünü Yunanistan'a çevirdi

Krizden kırılan Yunanistan’ın satışa çıkardığı üç otele Ferit Şahenk talip oldu...

Yatırımda gözünü Yunanistan'a çevirdi

Türkiye’de eğlence sektöründe yaptığı yatırımlarla duyuran Ferit Şahenk’in gözü Yunanistan’da. Ekonomik kriz nedeniyle birçok turistik tesisi satışa çıkaran ülkede turizm seferberliği olarak başlatılan ‘Xenia’ projesi kapsamındaki üç otel yakın zamanda Doğuş Grubu’na geçebilir.

Akşam'ın haberine göre, Yunan medyasında çıkan haberlere göre Yunanistan Özelleştirme İdaresi 22 Kasım’a kadar otellerle ilgili teklifleri alacak. En güçlü adayın Doğuş Grubu olduğu yarışta üç dört şirketin daha adı geçiyor. İlk olarak 11 Kasım olarak belirlenen son teklif verme tarihi daha sonra 22 Kasım’a ertelenmiş, hatta AB ve IMF Troykası söz konusu ertelemeden duyduğu rahatsızlığı açıkça dile getirmişti.

99 YILLIĞINA KİRALIK

Ekonomik kriz sonrası ellerindeki her şeyi satışa çıkaran Yunan Hükümeti, oteller için yap işlet devret modelini seçti. Yani Ferit Şahenk şu an yıkık dökük olan otelleri 99 yıl boyunca işlettikten sonra bunları Yunanistan’a geri verecek.

‘ATİNA’DAN İSTANBUL'A YAT YARIŞI

Haberde şu ifadeler kullanıldı: Ferit Şahenk, üç oteli satın alarak bunları lüks birer otele dönüşürecek ve Ege Denizi’ni lüks tatilin merkezi yapacak. Daha önce de Yunanistan’da birçok marinaya yatırım yapan Türk milyarderin diğer bir hedefi de Ege’yi ‘lüks hub’ı yapmak. Geçtiğimiz günlerde de konuyla ilgili konuşan Şahenk, Atina’dan başlayıp İstanbul’da biten bir yat yarışı fikrini de ortaya atmıştı.

Ankara'da intikam cinayetiAnkara'nın Keçiören ilçesinde daha önce akrabalarını silahla yaralayan kişiden intikam almak isteyen cinayet zanlısı, husumetli olduğu kişiyi yol kenarında pusu kurarak tabancayla öldürdü. Cinayeti işleyen şüpheli olay yerinden kaçtı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber