Geri Dön
EkonomiYedi yıllık su taahhüdü

Yedi yıllık su taahhüdü

İlk Sürdürülebilirlik Performans Raporu’nu kamuoyuyla paylaşan Mey Diageo, üretimde kullandığı suyu 7 yıl içinde yüzde 30 azaltmayı, su kıtlığı olan bölgelerde kullandığından daha fazla suyu yerine koymayı taahhüt etti. Rapora göre, şirket 2007 yılına kıyasla üretim faaliyetlerinden kaynaklı toplam karbondioksit emisyonunu yüzde 74, bir litre ürün üretebilmek için kullanılan su miktarını yüzde 45, toprağa giden atık miktarını ise yüzde 99.9 azalttı.

Yedi yıllık su taahhüdü

 

Mey Diageo Genel Müdürü Levent Kömür, 2017 yılından bu yana 320 sürdürülebilirlik projesini hayata geçirdiklerini söyledi. Toprağa ve çiftçiye yatırım yapan sürdürülebilir bir ekonomiye inandıklarını kaydeden Kömür, gezegen üzerindeki olumlu etkiyi her yıl artırmayı hedeflediklerini duyurdu.

18 Haziran koronavirüs tablosu belli oldu! İşte günlük vaka sayısı...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu belli oldu. Türkiye'de son 24 saatte 224 bin 128 Kovid-19 testi yapıldı, 5 bin 575 kişinin testi pozitif çıktı, 59 kişi hayatını kaybetti. Vaka ve vefat sayısında düne göre düşüş gözlemlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler