Geri Dön

Yerli otomobil Las Vegas’ta

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), yerli otoyu ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) dünya kamuoyuna tanıttı.

Yerli otomobil Las Vegas’ta

TOGG’un LinkedIn hesabından paylaşılan bilgiye göre, TOGG CEO’su Gürcan Karakaş’ın liderliğinde fuara katılan TOGG heyeti, ‘Let’s Co Create a New Era of Mobility’ (Geleceğin Mobilite Çağını Birlikte Tasarlayalım) başlıklı panele katıldı.

2022’de yollarda

Panelde konuşan Karakaş, dünyanın önde gelen mobilite şirketlerinin temsilcilerine, Türkiye’nin Otomobili’ni ve Türkiye otomotiv endüstrisinin mobilite ekosistemine nasıl dönüşeceğini anlattı.


TOGG, 27 Aralık’ta düzenlediği lansmanda, geliştirdiği SUV ve sedan model yerli otoyu Türkiye ve dünyaya tanıtmıştı. SUV karoserli olanın 2022’de yollara çıkacağı belirtilirken, otomobilde iki farklı güç seçeneğinin yer alacağı aktarılmıştı.

Elektrikle çalışan ve C-segmentte yer alan SUV’un menzili 300 kilometre olarak açıklanmıştı. Diğer seçenekteki modelin ise dört çeker olarak üretileceği ve menzilinin 500 kilometre olacağı belirtilmişti.

Yılda 175 bin adet


Fabrikası Bursa’nın Gemlik ilçesinde inşa edilecek olan TOGG, yılda 175 bin yerli otomobil üretecek.

Ankara Barosu 'Wayfair' skandalıyla ilgili paylaşım yapanlar hakkında suç duyurusunda bulundu!Ankara Barosu Çocuk Hakları Merkezi, ABD'de e-Ticaret sitesi 'Wayfair'ın çocuk ticareti yaptığı iddiasıyla ortaya çıkan skandala ilişkin binlerce takipçisi olan bazı sosyal medya fenomenlerinin yaptığı paylaşımlara yönelik Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunu yapan avukat Caner Gücüyener, "Son günlerce 'özgürlük' adı altında çocuklarla ilgili yapılan paylaşımlar, suç işleme boyutuna gelmiştir. Ceza davası dışında bu tür paylaşım yapan sosyal medya hesaplarının kapatılması ve ya askıya alınması talebinde de bulunduk" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber