Geri Dön
EkonomiYerli POS’ta hedef 6 milyar TL ciro

Yerli POS’ta hedef 6 milyar TL ciro

İnternet üzerinden alışverişlerde ödeme ve sanal POS hizmeti verdiklerini belirten PayTR Genel Müdürü Tarık Tombul, salgın sürecinin sektörün büyümesine önemli katkı sağladığını söyledi.

Yerli POS’ta hedef 6 milyar TL ciro

İnternet alışverişlerinin artmasıyla POS yazılımı pazarının potansiyelini artırdığını kaydeden Tombul, “Bu büyümenin sonucunda özel yatırım fonu Actera Grup ile yatırım ortaklığı sözleşmesi imzaladık. Grup, PayTR’nin yüzde 60 hisselerini satın alacak” dedi.

Merkez Bankası’nın, PayTR’nin ödeme hizmeti ve elektronik para ihracı gerçekleştirmesine de izin verdiğini anımsatan Tombul, şirketin her yıl yüzde 100’ün üzerinde büyüdüğünü, büyümenin salgın döneminde daha da artığını söyledi. Tombul, “2020’de hedefimiz 3 milyar lira ciroydu. Bunu geçtik. Bu yıl hedefimiz 6 milyar liraya ulaşmak” dedi.

Üye işyeri sayısında yüzde 70 artış olduğuna işaret eden Tombul, “2025 yılına kadar şirket değerini 1 milyar doların üzerine yükselterek Türkiye’den bir ‘finansal teknoloji unicornu’ çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Dayak yiyen taksici konuştu! Sopayla vuran adam, 'al biraz da sen devam et' dediİstanbul Fatih’te, müşterisini hastaneye götürmek isteyen taksici, önünde park halinde bulunan otomobil içindeki iki kişiyi uyarmak istedi. Taksi şoförü, otomobilde bulunan iki kişi tarafından sokak ortasında darbedildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler