Geri Dön
EkonomiYeşil pasaportlu ihracatçıya aşı

Yeşil pasaportlu ihracatçıya aşı

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) girişimleri ile yeşil pasaportlu ihracatçılar, Kovid - 19’la mücadele kapsamında devam eden aşılama programında öncelikli gruba dahil edildi.

Yeşil pasaportlu ihracatçıya aşı

TİM’den yapılan açıklamaya göre, 61 ihracatçı birliği, 27 sektör ile 100 bin ihracatçının Türkiye’de tek çatı kuruluşu olan TİM’in girişimleri ile salgın döneminde ihracatçının pazarlara hızlı erişimine katkı sağlayacak, Türkiye’nin ihracat hacmini artıracak önemli bir karara imza atıldı.
TİM Başkanı İsmail Gülle, önemli ihracat pazarlarının aşı pasaportu uygulaması başlattığını, bu pazarlara erişimin alınan aşı kararıyla kolaylaşacağını belirterek, şunları söyledi:
“Özellikle yeşil pasaport hamili ihracatçılarımızın seyahatlerinde problem yaşamaması adına hızla aşılanması önem arz etmekteydi. Türkiye’nin ekonomi ve ticaret diplomasisinin saha neferleri olan ihracatçılarımızın aşılama programına dahil edilmesi, ihracat hacmimizi de olumlu yönde etkileyecektir” dedi.

Konya'daki katliamın görüntüleri ortaya çıktıKonya'da, K. ailesinin yakını olduğu belirtilen Mehmet Altun'un (33), Dedeoğulları ailesi fertlerine silahla saldırı anına ait görüntüler ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler