Geri Dön
EkonomiYılın ‘En İyi CEO’su belli oldu

Yılın ‘En İyi CEO’su belli oldu

Uluslararası kurumsal yatırımcı yayınlarından Institutional Investor tarafından düzenlenen Türkiye 2021 Yatırımcı İlişkileri Ödülleri BIST Tüm Endeksler kategorisinde “En İyi CEO” seçildi.

Yılın ‘En İyi CEO’su belli oldu

Bu yıl ödülü almaya hak kazanan isim Coca-Cola İçecek (CCI) CEO’su Burak Başarır oldu. Başarır ayrıca, Institutional Investor’ın 1500’den fazla yatırımcı ve uzman tarafından oylanan Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Bölgesi Yönetim Ekibi araştırmasında en yüksek puan alan üst düzey yöneticiler arasında yer aldı. CCI, yatırımcı ilişkileri dünyasının en saygın kurumlarından biri olarak kabul edilen Institutional Investor tarafından yapılan araştırmada bir başarıya daha imza attı. CCI Yatırımcı İlişkileri ekibi de EMEA Yönetici Ekibi araştırmasında üçüncü sırada konumlandı.

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye ABD İş Konseyi (TAİK) üyesi olan Burak Başarır, CCI şirketinde 1 Ocak 2014 tarihinde CEO pozisyonuna atandı.1998’de CCI’a katılan Başarır, artan yönetim sorumluluğu ile finans ve satış departmanlarında farklı roller üstlendi. 2005 yılında CFO pozisyonuna terfi etti. 2006 yılında gerçekleşen CCI’ın halka arzında kilit rol oynayan Başarır, CCI-Efes Invest finansal birleşmesine liderlik etti. 2010- 2013 arasında Türkiye Bölge Başkanı olarak CCI’ın satış hacmi ve gelir açısından en büyük operasyonunu yönetti.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Mardin'de 12 bin yıllık olduğu tahmin edilen tapınak bulunduMardin'in Dargeçit ilçesinin Ilısu Mahallesi'ndeki Boncuklu Tarla'da 12 bin yıllık olduğu düşünülen tapınak ortaya çıkarıldı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler