Geri Dön
EkonomiYöresel ürünler HepsiTürkiye’den

Yöresel ürünler HepsiTürkiye’den

Hepsiburada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve 365 oda ve borsanın işbirliği ve destekleriyle HepsiTürkiye’den Yöresel Ürünler Programı başlatıldı. Program ile hem yerel üreticilerin desteklenmesi hem de bulunduğu bölge sınırlarında kalmış yüzlerce nitelikli yöresel ve coğrafi işaretli ürünlerin Türkiye’nin dört bir köşesindeki tüketicilere ulaştırması amaçlanıyor.

Yöresel ürünler HepsiTürkiye’den

 

Programın lansmanı TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Hepsiburada Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Verilen bilgiye göre, Yöresel Ürünler Programı’na katılan yerel üreticilere lansmana özel 10 bin liraya kadar yüzde 1 komisyon oranı uygulanacak. Ayrıca program kapsamında ayrı bir sayfada listelenecek yerel üreticiler ve satıcılar, ihtiyaç sahipleriyle daha kolay buluşacak. Hepsiburada ayrıca, TOBB’a bağlı 365 oda ve borsanın işbirliğinde içerik yönetimi, ürün girişi ve sipariş süreç yönetimi, 360 derece mağaza paneli, kampanya ve indirimlerin planlanması, satışları artıracak öneriler gibi konularda ücretsiz eğitim desteği de sunacak.

Yeni pazarlar

Toplantıda konuşan Hisarcıklıoğlu şu bilgileri verdi:

“Şu ana kadar koruma altına alınan 783 coğrafi işaretin, başvuru süreci devam eden 734 coğrafi işaretin yüzde 40’ı oda ve borsalarımız tarafından sahiplenildi. AB’de Türkiye’nin 7 coğrafi işareti tescilli durumda. Ama bu değerlerimizi tanıtıp pazarlayamazsak, ekonomiye kazandıramazsak hiçbir kıymeti yok. HepsiTürkiye’den Yöresel Ürünler Programı üreticilerimizin yeni pazarlar bulmasına ve tüketicilere doğrudan ulaşmasına katkı sağlayacak.”

Küçüklere destek

Yapıcı iş modeliyle on binlerce perakendeci işletmeyle el ele vererek e-ticaret ekosistemini büyütmeye devam ettiklerini dile getiren Hepsiburada Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan şunları aktardı:

“Kurum kültürümüzde paydaşlarımızla büyümek ve gelişmek var. Bu anlayışla oluşturduğumuz pazar yeri modelimizle hem işletmelerin hem de ülke ekonomisinin gelişimine ivme katacak yeni projeler hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bir yandan da ülkemizin küçük işletmelerin kalkınmasını destekleyen politikaları çerçevesinde aksiyonlar alıyoruz. HepsiTürkiye’den Programı da bunun bir parçası.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Düzce'de polisin "dur" ihtarına uymayan 4 şüpheli yakalandıDüzce'de polisin "dur" ihtarına uymayan 4 şüpheli, yaşanan kovalamaca sonrasında gözaltına alındı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler