Elini kalbine koy! Biz oradayız Fatih Hocam

Corona virüs çıktığı günden beri hızla yayılıyor. Bulaşma şekli nedeniyle hepimiz evlerde önlem aldık. Ancak yine de yaşlı, genç, ünlü, ünsüz, zengin, fakir ayırt etmiyor. Corona virüs teşhisi koyulan son isimlerden biri de Galatasaray’ın hocası Fatih Terim ve yönetici Abdürrahim Albayrak oldu.

Elini kalbine koy! Biz oradayız Fatih Hocam

Fatih Terim derbiden sonra Corona virüs testi yaptırdı. Sonuç negatifti. Fakat geçtiğimiz günlerde tekrar yapılan test neticesinde bu sefer pozitif çıktı, gözetim altına alındı.

Bu haber sonrası futbol ve spor camiası adeta birlik içinde oldu. Ezeli rakipler, ebedi dost oldukları unutmadılar, geçmiş olsun mesajlarını yayınladılar. Neticesinde bu bir eğlence, ne kadar birbirimizi sinirlendirsek de işin sonunda aynı gemideyiz ve biri olmadan diğerinin olmasının bir manası kalmıyor.

En güzel cevap

Tabii ki bazı kendini bilmez kişiler de ortaya çıktı. Haber karşısında saçma sapan tepkiler veren, mesajlar atanlar da oldu. Bunların kalplerinin yerinde bir et parçası var bana göre. Sadece kan pompalayan bir organ, o kadar. Hayatın idame ettiriyor bu sayede.

Ancak bu olumsuzluklar çok ufak bir kesimi kapsıyor. O kendini bilmelere en güzel cevabı yine kalbi olanlar verdi. Türkiye’nin dört bir tarafından onlarca taraftar çektikleri video ile Fatih Terim’e verdikleri desteği gösterdiler. Sadece ilaçlar ve tedavi değil bu güzel duygular Fatih Hoca’yı bizler arasına döndürecek. Corona virüsün tek olumlu yanı bana göre bu oldu. Birlik ve beraberliği tekrar hatırladık.

#EliniKalbineKoy Fatih hocam…Biz oradayız! Bu arada unutmayalım #EvdeKal

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

 

Bu makaleye ifade bırak