Geri Dön
DekorasyonBahçede minimalist dekor nasıl elde edilir?

Bahçede minimalist dekor nasıl elde edilir?

Sade ve zarif, minimalist dekor her şeyden önce rahat ve dinlendiricidir. Minimalist bahçelerde geometrik şekiller birbirini harika bir şekilde tamamlar. Renkler, yumuşak ton farklılıklarıyla doğallığı hissettirir. Bahçenizde taze bir hava solumak için bu dekorasyon tarzına ne dersiniz?

Bahçede minimalist dekor nasıl elde edilir?

Artık gösterişli ve ışıltılı renkler yok, minimalist bir bahçede bulunan gölgeler zarif ve yumuşak olmalı. Bahçe mobilyalarında, duvarlarda ve hatta yer döşemesinde renklerinizi sakin olanlar arasından seçmelisiniz. İşte minimalist bir bahçe elde etmek isteyenlerin ilk adımı bu olmalı. Gelelim diğer adımlara...

BİTKİLERİNİZİN BAKIMINI İHMAL ETMEYİN

Minimalist bir bahçede her şeyin fazlası iyinin düşmanıdır. Bu, bitkiler için de geçerlidir. Budanmış, birbirine dolaşmayan ve belli bir renk tutarlılığını takip eden bitkiler seçmelisiniz. Çok renkli olan veya çalı bitkilerden kaçının. Bahçenizin düzenli tarafını vurgulamak için bunları spiral veya yuvarlaklar halinde kesebilirsiniz. Çimler de temiz ve bakımlı olmalı.

AHŞAP KULLANIN

Minimalist bir bahçe geliştirmek istediğinizde, malzeme seçimi çok önemlidir. Ahşap bir zemin kaplamasıyla doğal görünümü ve çekiciliği bir arada yakalayın.

BİR KONTRAST DOKUNUŞU

Minimalist ve şık bir bahçe için zıtlıkları düşünün! Modaya uygun ve zarif bir şekilde siyah kullanımı dekorunuza önemli bir derinlik kazandıracaktır. Bahçe mobilyaları, yer döşemeleri... Minimalist bahçenizi karakteristik bir mekân haline getirmek için çok çeşitli seçenekleriniz bulunuyor.

DOĞAL RENK VURGULARI

Minimalist bahçenizi incelikli aksesuarlarla geliştirmeyi düşünün. Gri mobilyalar, beyaz ve yeşil yastıklar... Trend doğal olan, unutmayın.

KONTROLLÜ HACİMLER ELDE EDİN

Minimalist bir bahçede şekiller geometrik, dikey ve / veya yataydır. Kareler ve dikdörtgenler ağırlıktadır, kenarlar belirgindir. Bütün bunlar netlik ve modernlik izlenimi verir.

SICAK BİR ALAN YARATIN

Basit ve derli toplu olsa da, minimalist bir bahçe de misafirperver olabilir. Yumuşak ışıklar kullanarak dekorunuza sıcaklık katabilirsiniz. Bir barbekü köşesi bu işi görebilir.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler