Geri Dön
DekorasyonDuvarınıza sanatçı ruhunuzu yansıtın

Duvarınıza sanatçı ruhunuzu yansıtın

Herkes Van Gogh olamaz belki ama her insanın içinde mutlaka sanatçı bir yön bulunur. Kendi tablolarınızı yapıp evinizi güzelleştirmek istemez misiniz? İşte dekorasyon trendleriyle örtüşecek bazı sanatsal fikirler…

Duvarınıza sanatçı ruhunuzu yansıtın

Evinizin daha sıcak ve şık görünmesini sağlayacak yollardan bir tanesi de duvarlara sanat eserleri asmaktır. Bu eserler ünlü ressamların tablolarının replikasyonları, fotoğraf sanatçılarının çalışmaları veya sizin eserleriniz olabilir! Ben ressam değilim, demeyin… İşte size son moda dekorasyon uygulamalarıyla örtüşecek bir fikir…

1-Beğendiğiniz bir renk seçin

Evinizin genel dekorasyonunu tamamlayan, onunla uyumlu bir renk seçin. Bu pastel bir renk de olabilir, canlı bir renk de… İki renk kullanabilirsiniz. Ancak sarı ve gri örneğinde sarının rolünde olduğu gibi, öne çıkan tek bir renk olmalı. Eserlerinizi asacağınız duvarın bulunduğu alanda, seçtiğiniz renkte başka objeler olması ortama bütünlük kazandıracaktır.

2-Bir konsept belirleyin

Her sanatçı gibi sizin de anlatmak istediğiniz bir duygu ya da düşünce vardır. Doğaya özlem, aile sevgisi, aşk, yalnızlık… Yaptığınız ve baktığınız zaman sizi ne iyi hissettirecekse o konsepti belirleyin.

Duvarınıza sanatçı ruhunuzu yansıtın

3-Desenleri seçin

Çizmek istediğiniz objeleri belirledikten sonra onları resmederken kullanacağınız desenleri seçin. Çizgili, puantiyeli, dalgalı çizgili, zigzaglı, düz renk… Ne kadar alternatif olursa o kadar iyi. Yaratıcılığınızı konuşturma zamanı!

4-Boş alanlar bırakın

Her kağıdı tıka basa resimle doldurmanıza gerek yok. Basit çizgilerle oluşturacağınız, geometrik birkaç desen de estetik duygunuza hitap edecektir. Arada figürlü, arada figüratif olmayan resimleriniz olsun.

5-En az 10 resim

Duvarınızı oluşturacak resimleri çizerken acele etmeyin. Yan yana koyduğunuz zaman hoş bir kompozisyon oluşturmaları için çizim masanızın üzerine yayın ve gerçekten sonucun sizi mutlu ettiğinden emin olun. Hakkını vererek 10-20 adet resim çizin.

Duvarınıza sanatçı ruhunuzu yansıtın

6-Farklı boyutlar ve yönlerde yapın

Çizim yapacağınız kağıtların boyutları ve yönleri birbirinden farklı olsun. Kimi küçük kare, kimi uzun dikdörtgen, kimi yatay dikdörtgen, kimisi ise büyük kare olabilir.

7-Duvarınıza yapıştırmadan prova yapın

Duvar dışında bir alanda, bir masada veya yerde tüm resimlerinizi dizin ve farklı kompozisyonlarda fotoğraflarını çekin. En çok hangisi içinize sindiyse duvarınıza da aynısını uygulayın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler