Geri Dön
EmlakMilliyet Mimarlık dergisinin yeni sayısı çıkıyor

Milliyet Mimarlık dergisinin yeni sayısı çıkıyor

YAPI Dergisi'nin içerik yönetimiyle yayınlanan Milliyet Mimarlık dergisinin 7. sayısı 25 Temmuz Pazar günü Milliyet Gazetesi ile birlikte bayilerde!

Milliyet Mimarlık dergisinin yeni sayısı çıkıyor

Milliyet Mimarlık’ın beşinci sayısında, Röportaj sayfalarında, Türk Serbest Mimarlar Derneği’nin (TürkSMD) yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilen, A Tasarım Mimarlık Kurucusu Mimar Ali Osman Öztürk ile Mimar Yasemin Şener’in yaptığı röportaja yer veriliyor.

Derginin Mimari sayfalarında URAStudio tarafından holistik bir tasarım felsefesiyle tasarlanan, brüt beton kabukla örtülmüş iki kütlesi ve aralarındaki çok işlevli bağlantı hacmi ile modern bir yerel mimari örneği olan Ula, Muğla’daki “U Evi”; İç Mimari sayfalarında ise Slash Architects tarafından Mersin Marina’da tasarlanan ve Akdeniz bölgesine ait kimlik kodlarını dünyadaki farklı yer ve kültürlerden gelen zanaatkarların ve sanatçıların üretimleriyle bütünleştirerek, zamansız bir mekanda tıpkı bir kokteyl gibi biçimlenen Paradiso Palms projesi mercek altına alınıyor.

Milliyet Mimarlık’ın bu ayki Retrospektif bölümünde, 21. yüzyıl mimarlığının en önemli figürlerinden biri olan; bağlamla yeniden, doğrudan ve ustaca kurduğu ilişkilerle kurguladığı yapılarında duyuları harekete geçirerek mekansal deneyimler tasarlayan Pritzker ödüllü Peter Zumthor’a yer veriliyor.

Milliyet Mimarlık dergisinin dolu dolu içeriğini ay boyunca Turkcell Dergilik’te Milliyet ile birlikte okuyabilir, www.milliyet.com.tr ve www.yapidergisi.com web siteleri üzerinden e-dergi olarak indirebilirsiniz.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler