Geri Dön
Püf NoktalarıTelevizyonu duvara sabitlemenin püf noktaları

Televizyonu duvara sabitlemenin püf noktaları

Televizyonunuzu duvara asarak bebeklerinizi yaralanma riskinden koruyabilir, yerden kazanabilir ve TV ünitenizde daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Televizyonunuzu duvara monte etmek istiyorsunuz, ancak nasıl yapılacağını bilmiyor musunuz? Bunu risksiz bir şekilde yapmak için takip etmeniz gereken adımları yazımızda bulabilirsiniz.

Televizyonu duvara sabitlemenin püf noktaları

Gerekli malzemeler

Televizyonunuzu duvara sabitlemek için ihtiyacınız olan malzemeler, duvarınızın yapısına uygun bir matkap, dübel ve delinecek yerleri belirtmek için bir kalem.

Bu işlem için ayrıca bir su terazisi, sıkma vidalarının boyutunda bir açık uçlu anahtar (kilitlemek için), televizyonunuza uygun bir duvar braketi ve vida boyutuna uygun bir yıldız tornavida da almanız gerekecek.

Televizyonun sabitlemesi

Artık tüm ekipman elinizin altında olduğuna göre, ihtiyacınız olan tek şey size asma sırasında yardımcı olacak bir kişi. Braket duvara monte edildiğinde televizyonu kurmanız için bir arkadaş ya da akraba bu işlevi yerine getirebilir.

Başlangıç olarak, açılacak delikleri işaretlemek için bir kalem kullanın. Dikkatli olun, braketin düz olduğundan emin olun, aksi takdirde eğik sabitlenecek ve televizyon da eğik olacaktır!

Duvarınız için özel ucu matkap üzerine takın ve delikleri açın. Ardından mandalları duvara sürün.

TV’yi yerleştirin ve su terazisini tamamen düz olacak şekilde kullanın.

Bu aşamada, siz ve yardımcınız birlikte çalışmalısınız. Biri dirseği yerinde tutarken, diğeri vidaları yerine yerleştirmeli ve tornavidayla sıkmalı.

Duvara montaj düzeneği güvenli bir şekilde takıldığında, tek yapmanız gereken, yardımcınızın desteğiyle TV’yi üzerine monte etmektir.

Arkasına takılan öğe de duvar braketine tam olarak oturmalıdır. Televizyonun düzgün bir şekilde durması için tornavida ve açık uçlu anahtarı kullanarak vidaları sıkarak işlemi bitirin. İyi seyirler!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler