En ilginç 10 ölüm

İnsanoğlu var olduğundan beri ölüm de var. Ancak bazı ölümler şekilde gerçekleşiyor ki tarihe geçiyor. Duyduğunuz zaman ‘Yok artık’ diyeceğiniz vakaları sizler için derledik. Gelin bakalım tarihin en ilginç ölümleri.

En ilginç 10 ölüm

Portakal kabuğu yüzünden öldü
 

Portakal kabuğu y&uuml;z&uuml;nden &ouml;ld&uuml;<br />
&nbsp;
Bobby Leach diye bir adam vardı. Bu adam o kadar cesur, aksiyonu seven birisiydi ki Niagara Şelalesi’ni fıçının içinde geçen ikinci kişiydi. Adeta ölümle dalga geçiyordu. Ama beklemediği bir nedenden dolayı öldü; Portakal kabuğundan. Nasıl mı? Yolda yürürken portakal kabuğuna bastı, düştü, ayağını kırdı. Ayağı kesilip kurtarılmak istendi 1911 yılının teknolojisiyle başarılamadı. Öldü…
 

3 yerinden vuruldu ama..
 

3 yerinden vuruldu ama..<br />
&nbsp;
Rus tarihinin belki de en karanlık karakter Grigori Rasputin’dir. Rus Çarı Nikolay’ı etkisi altına alan bu mistik adamdan halk kurtulmak istiyordu. Prens Feliks Yusupov sarayda kendisine siyanürlü pasta vermiş, pastayı yiyen Rasputin’e hiçbir şey olmamış. Devamında tabancayla 3 yerinden vurulmuş, kaçmayı başarmış kendisini buz gibi bir nehrin köprüsünden aşağı atmıştır. 140 metre ötede ölü bulunmuştur ama ölüm nedeni 3 yerinden yaralanmış olması değil, ciğerlerinin su dolmasıydı. Yani boğularak ölmüştü.
 

Tatlıdan öldü
 

Tatlıdan &ouml;ld&uuml;<br />
&nbsp;
İsveç Kralı Adolf Frederick yemeğe çok düşkündü. 1771 yılında, 61 yaşındaydı kral. Yemek masasında aradığı bütün yemekler vardı. Hepsini yedikten sonra en sevdiği tatlıya sıra gelmişti. 14 tane o tatlıdan yedikten sonra çatlayıp, öldü. İsveç’in o öldükten sonra kalkındığı yönünde bir söylenti bulunuyor.
 

Ne fil dışkısı mı?
 

Ne fil dışkısı mı?<br />
&nbsp;
Hayvanat bahçesinde fil temizliğiyle ilgilenen bakıcı bir anda filin dışkılaması soncu dışkının altında kalıyor, hayatını kaybediyor.
 

Kendine sarılmak istedi
 

Kendine sarılmak istedi<br />
&nbsp;
Çin’in en ünlü şairlerinden Li Po sürekli sarhoş gezermiş. Romantik kişiliğiyle de bilinen şair bir gece ırmak kenarında yolculuk ederken yansımasını suda görür. Kendine sarılmak ister ama suya düşer ve boğularak ölür.
 

Klozette öldü
 

Klozette &ouml;ld&uuml;<br />
&nbsp;
Ünlü şarkıcı Elvis Presley klozette oturur vaziyetteyken ölü bulunmuş. Ama sebebi hala gizemini saklıyor.
 

Kola kutusu öldürdü
 

Kola kutusu &ouml;ld&uuml;rd&uuml;<br />
&nbsp;
Otomattan bedava kola almak isteyen adam makineden fırlayan kutu kolanın kafasına gelmesi yüzünden öldü.
 

İnattan öldü
 

İnattan &ouml;ld&uuml;<br />
&nbsp;
Polisler tarafından hırsızlık yaparken yakalanan kadın, kendisini bırakmamaları durumunda ölene kadar nefesini tutacağını söyler. Dediğini yapar…
 

Bitki öldürdü
 

Bitki &ouml;ld&uuml;rd&uuml;<br />
&nbsp;
Yaşamını kaktüslere ateş ederek kazanan David Grundman ismindeki adam 1982 yılında yaptığı bir atış esnasında vurduğu kaktüsten sıçrayan bir parça nedeniyle hayatını kaybetti. Tarihin altın sayfalarına bir bitki tarafından öldürülen ilk ve tek insan olarak geçmiştir.
 

Fazla hırs canından etti

Fazla hırs canından etti
Para hırsı hep kötü olmuştur. New York’ta kendisine araba çarpan adam yerden kalkarken yanına birisi gelip eğer yerde yatarsa sigortadan para alabileceğini söylemiştir. Adam da yatmaya devam etmişti. Çarpan araba da görmediği için adamı ezip öldürmüştü.

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak