En iyi komedi oyuncusu nasıl Hande Erçel olabilir?

Bir alışveriş merkezinde görüntülenen Demet Akbağ, Hande Erçel’in Altın Kelebek Ödül Töreni’nde ödül almasıyla ilgili acımasız eleştiriler yaptı.
En iyi komedi oyuncusu nasıl Hande Erçel olabilir?

Hande Erçel 'Aşk Laftan Anlamaz' dizisindeki rolüyle 'En iyi komedi kadın oyuncu ödülü'nü aldı. Erçel şu an kariyerine Siyah İnci dizisiyle devam ediyor. Genç oyuncunun  bu ödüle layık olmadığını düşünen usta isim Demet Akbağ, "Herkese ödül veriyorlar. Yakında abajura da ödül verecekler. Kendisi komedi mi yapmış bilmiyorum. Bunlar geçici şeyler" dedi. 

Hande Erçel kocaman, güzel gözleri olan bir kadın. Hatta bazılarımız için çok başarılı bir oyuncu. Fakat  komedi dalında 'en iyi kadın oyuncu' olarak görülmesi espri anlayışının nasıl farklılık gösterdiğinin bir kanıtı gibi... Neyse biz Demet Akbağ’ın yorumlarına dönelim. 

"Ben artık bu tip şeyleri değerlendiremiyorum. Diziler de oyunculuk anlayışı da artık beni aştı. Ödül kategorilerinde türler de çok fazla. Her şeye bir kategori çıktı. O da bir türe girmiştir artık. Bu kişi, komedi dizisi mi yapıyor? Belki de bizi bir ara güldürmüştür ama fark etmemişizdir. Bazı şeylere şaşırmamayı bir yaştan sonra anlıyorsunuz."  

Demet Akbağ’ın benim en çok katıldığım sözleri ise şöyle: 

"Güzel olduğu için birtakım işler yapan insanlar var. Ama komedi için yetenek önemli. Güzellik bir yere kadar. Baka baka güzelden bir süre sonra herkes sıkılır."

Ne denir ki? Güzellik boş bir pakettir, mühim olan içini doldurabilmek.

Yine de bu usta isimlerin yolun başındaki meslektaşlarına yapıcı eleştirilerde bulunması ve onları yüreklendirmesi önemli.

Büşra Özbelli

Instagram: www.instagram.com/ozbellibusra

Bu makaleye ifade bırak