Erkekler hakkında doğru bilinen 10 yanlış

Erkekler duygusal mıdır? Erkekler ağlar mı? Erkek için hayatta neler önemlidir? Tüm bu soruların cevapları ve erkekler hakkında kulaktan kulağa dolaşan, doğru bilinen yanlışları sizler için 10 maddede toparladık...

Erkekler hakkında doğru bilinen 10 yanlış

Erkekler yalancıdır

 Erkekler yalancıdır

Yalancı, yalanı söyleyebilen kişiye denir. Erkekte yalan söyleyebilecek beceri yoktur. Erkek saftır, düzdür. Yalan söylemeye yeltenir fakat başaramaz.
 

Cinsellik aşktan önce gelir

Cinsellik aşktan önce gelir

Bir erkeğin hal ve hareketlerine, arkadaşlarıyla olan diyaloglarına, söylemlerine dışarıdan baktığınızda erkekler için cinselliğin aşktan daha önemli olduğuna rahatlıkla kanaat getirebilirsiniz. Ancak bu durum hiç de göründüğü gibi değildir. Erkekler için cinsellik, yalnızca duygusal boşluktayken başvurulan bir motivasyon kaynağıdır. Aşk ise bambaşka bir duygudur. Sahiplenmektir, kıskanmaktır, sadakattir, tutkudur. Ayrılık vakti geldiğinde kadınlara oranla daha fazla acı çekmeleri bu yüzdendir.

Erkekler için önemli olan dış görünüştür

Erkekler için önemli olan dış görünüştür

Bu durum yalnızca erkekler için geçerli değildir. Her insan ilk bakışta dış görünüşe önem verir. Aslında dış güzellikten ziyade daha çok 'çekicilik' önemlidir erkekler için. Bu iki kavram her ne kadar aynı gibi algılansa da aralarında pek çok fark vardır. Bir kadının çekiciliği söz konusu olduğu zaman, dış görünüşün yanında zekası ve kendine güveni devreye girer. Özetleyecek olursak çekici kadın; zekasını ve özgüvenini, güzelliğiyle harmanlayabilmiş olan kadındır. İşte erkekler de böyle kadınlara aşık olur, fakat elde etmesi biraz güçtür.
 

Erkekler güçlü kadınlarla ilişki yaşamak ister

 Erkekler güçlü kadınlarla ilişki yaşamak ister

En sıklıkla duyduğumuz büyük bir yanılgıdır bu. Erkekler her ne kadar güçlü kadınlardan hoşlansa da onların aksine üzerinde hakimiyet kurabileceği kadınlarla ilişki yaşamak isterler.

Erkekler duygusal değildir

Erkekler duygusal değildir

Erkeğin iç dünyasına girdiğiniz zaman dışarıdan görüldüğünden farklı bambaşka bir dünya görürsünüz. Duygular söz konusu olduğu zaman, aklı mantığı bir kenara bırakır her erkek, içinden ne geliyorsa onu söyler, öyle davranır.
 

Erkekler kadınlara göre daha olgundur

Erkekler kadınlara göre daha olgundur

Erkekler kadınlara göre daha serbest yaşayarak büyürler. Kadın olmak ise her zaman daha zordur. Hayatın engelleriyle daha erken karşılaşır kadınlar ve bu engellerle baş edebilmek için mücadeler ederler, ettikçe de tecrübe edinir, olgunlaşırlar.
 

Erkekler dedikodu yapmaz

Erkekler dedikodu yapmaz

Her erkekten “Dedikodu yapma, başkası hakkında konuşma” gibi cümleler duyabilirsiniz. Tüm bunlara rağmen erkek de az biraz dedikodu yapar ve sever. Tabiki bunu kadınlar gibi değil, çaktırmadan alttan alttan işin içine biraz da mizah katarak yapar.
 

Erkekler tartışmayı sever

Erkekler tartışmayı sever

Televizyonlarda izlediğimiz spor, siyasi, ekonomik birçok tartışma programında erkek hakimiyeti vardır. Aslında bu yanılgının temel kaynağı bu programlardır. Söz konusu ilişki olduğu zaman erkek tam tersi davranışlar sergiler. Çünkü gündelik yaşamdaki tartışmalar yeterince yormuştur onu. Sevdiği, hayatını paylaştığı kişiyle tartışmayı asla istemez. Sadece zaman ister, dinlenmek ister, huzur ister.

İlk adımı atmaktan çok hoşlanırlar

İlk adımı atmaktan çok hoşlanırlar

Bir erkek için en zor an ilk adımı attığı andır. Kadınlara göre daha cesaretsizlerdir. Reddedilme korkusu da eklendiğinde bir erkeğin ilk adımı atması sanıldığından çok daha zordur. Bir erkek, duygularını dile getireceği zaman reddedilmeyeceğinin garantisini ister. Bu garantiyi hissedene kadar da aşkından ölse bile gidip bunu söyleyemez. 

Kalbine giden yol midesinden geçer

Kalbine giden yol midesinden geçer

Erkekler artık, kadınlarda iyi yemek yapmanın ötesinde şeyler arıyor. Evet, iyi yemek yapan kadın önemlidir ama yeterli değildir. Kadın, sahanda yumurtayı bile iyi sunuyorsa erkeği mutlu edebilir. Modern zamanda hiçbir erkek artık sevgilisinden veya eşinden, dolmalar, sarmalar, börekler, içli köfteler, tandır kebaplar falan istemiyor. Tüm bunları dışarıdan da söylemek mümkün. Üstelik erkekler artık sadece karınlarının doymasını değil, ruhen ve bedenen de doymayı istiyor.
 

Bu makaleye ifade bırak