EURO 2020'de Milli Takım nasıl performans sergileyecek?

Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle yapılamayan EURO 2020. 2021 yılında düzenlenmesine karşın turnuva ‘EURO 2020’ olarak anılacak. Türk Milli Takımı da turnuvada boy gösterecek ekiplerden birisi. Haliyle EURO 2020’ye daha fazla odaklanacağız. ‘Bizim Çocuklar’ olarak göğsümüzü kabartabilecekler mi? Milli Takım EURO 2020’de nasıl performans sergileyecek? Hadi Molatik olalım…

EURO 2020'de Milli Takım nasıl performans sergileyecek?

En genç takımız

En genç takımız
Turnuvaya katılan 24 takım arasında yaş ortalaması en genç olan ekip Milli Takımımız. 24 buçuk yaş ortalaması ile turnuvaya katılan takımımız genç kadrosuyla dikkat çekiyor. Hatta Burak Yılmaz olmasa bu istatistik biraz daha düşecekti büyük ihtimal. Genç kadromuz kesinlikle tecrübesiz değil. Genç oyuncularımız İngiltere, Fransa, İspanya, ligimizin büyük takımlarında forma giyiyorlar. Bu da onlar için büyük avantaj.

Çok iyi defansa sahibiz

Çok iyi defansa sahibiz
Futbolda kazanmak için gol atmak kadar gol yememek de önemli. Kalecilerimiz ve defans hattımız oldukça başarılı isimlerden oluşuyor. Kalede Uğurcan Çakır ve Altay Bayındır var, ikisi de bu yıl çıkış yakaladılar. Defans hattımız ise İngiltere ve İtalya menşeili. Çağlar, Ozan, Merih, Zeki, Mert ve Rıdvan oldukça başarılı performans sergilediler. Haliyle bizlere güven veren bir defans hattımız var.

İstediğimiz an gol atıyoruz

İstediğimiz an gol atıyoruz
Milli Takım’ın dikkat çeken özelliği ise eski, kötü alışkanlığı atmamız oldu. Geriye düştüğümüzde moralman çöken takım yerine hemen tepki veren bir takım görüyoruz. 2022 Dünya Kupası Elemeleri maçlarında izlediğimiz takım bizlere umut verdi bu konuda. İstediğimiz an, rahat şekilde gol atmayı başardık. Özellikle Hollanda ve Norveç maçlarını inanılmaz ‘rahat’ şekilde seyrettik. Umarım EURO 2020’de de görürüz bu tabloyu.

'Kral' atar attırır

'Kral' atar attırır
İleri uçtaki en büyük silahımız Burak Yılmaz olacak. Bu yıl Lille’deki enfes performansı ile ağızlara bir parmak bal çaldı, devamını da turnuvada getirir umarım. Yaşına rağmen performansını her daim üste çıkarmayı bilen Kral golleriyle ve açacağı alanlarla bizlere unutulmaz anlar yaşatacaktır.

Şenol Hoca büyük avantaj

Şenol Hoca büyük avantaj
En önemli ismimiz sanırım Şenol Güneş. Ekibi çok güzel bir şekilde toparlayıp, bir araya getirdi. Genç bir ekibi tecrübeli isimlerle bir araya getirip karşımıza güzel bir takım çıkardı. Onun ‘öğretmenlik’ özellikleri bizler için büyük avantaj olacak.

Evimizde gibi olacağız

Evimizde gibi olacağız
Turnuvada açılış maçını İtalya’da İtalya ile oynayacağız ancak diğer iki maçı Bakü’de oynayıp grubu tamamlayacağız. Azerbaycan’daki maçlarda Azerbaycan Türkü kardeşlerimiz bizleri yalnız bırakmayacaktır. Haliyle kendi sahamızda oynamış gibi olacağız.

Heyecanla bekliyoruz

Heyecanla bekliyoruz
Bu kadar çok avantajı görünce insan heyecanlanmıyor değil. Turnuvanın başlamasını bekliyoruz. 11 Haziran saat 22.00’da ekran başına kilitleneceğiz. İyi futbolumuzu futbol şansıyla birleştirerek güzel bir turnuva geçirmek umuduyla.

Sizinleyiz Bizim Çocuklar…

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

 
Bu makaleye ifade bırak