Fahriye Evcen'e saygısızlık

Hamilelik sonrası alınan kiloları eleştirmek bize düşermişçesine birçok kişinin kalbini kırıyor, saçma sapan yorumlara maruz bırakıyoruz. Bu kervana Fahriye Evcen de eklendi, Fahriye Evcen'e saygısızlık dediğime bakmayın bu toptan tüm yeni annelere saygısızlık!

Fahriye Evcen'e saygısızlık

Hamilelikten sonra kilo hemen verilmek zorunda mı?

Hamilelikten sonra kilo hemen verilmek zorunda mı?

Daha öncede birçok ünlüyü zan altında bırakan, morallerinin düşmesine sebep olan hamilelikten sonra verilemeyen kilo hakkındaki yorumlar artık can sıkmaya başladı. 

Kötülükten, mutsuzluktan ve olumsuz enerjiden beslenmeye mi başladık yoksa konuşacak bir şey bulamayınca herkese laf etmek alışkanlık mı oldu bilemiyorum ama anneliği yeni tatmış, en güzel duygulardan birini yaşayan kadınlara bu kadar yüklenmek neresinden bakarsanız bakın doğru değil.

Bazı kadınlar hamileliğinden sonra daha çabuk toparlanıp eski fiziğine kavuşabiliyorken bazıları da öyle hemencecik incecik olamıyor. Bu bir yapı meselesi aynı zamanda da bir seçim. Belki de anın keyfine varıp, çocuklarını en sağlıklı şekilde büyütmek endişesine kapılıyor ve tek dertlerini kilo vermek olarak belirlemiyorlardır...

Söz konusu ünlüler olunca...

Söz konusu ünlüler olunca...

Şöyle ki, aslında hiçbir yeni anne doğumdan hemen sonra kilolarını verip dokuz ay önceki haline dönmüyor. Hatta Türk halkı olarak yeni doğum yapmış annelere "Aman sütün olsun, ye istediğin kadar yarasın sana!" mantığındayız normal şartlarda. 

Ama işin rengi, söz konusu ünlü isimler olunca değişiyor. "Ne kadar çok kilo almış, çok kötü olmuş!" gözüyle bakıyoruz direkt. 

Bir kere önce şu güzellik algısını değiştirmemiz lazım. Güzel kadın demek incecik manken vücuduna sahip kadın demek değil. Evet alışageldiğimiz Fahriye Evcen incecik olabilir ama bu tamamen inceliği yüzünden "En güzel kadınlar" arasına girdiği anlamına gelmiyor tabii ki. Sadece inceliğe, zayıflığa göre değerlendirdiğimiz bir algımız varsa çok tehlikeli sularda yüzüyoruz bence. 

Anne olmak eşi benzeri olmayan başka bir duygu

Anne olmak eşi benzeri olmayan başka bir duygu

Anne olmuş ya da olmamış her kadın hatta anne olamayacak olsa dahi erkekler de bilir ki annelik başka bir duygu, başka bir boyut. 'Anne olmadan anlayamazsınız' düşüncesinin aksine bence herkes bunu anlayabilir. Hepimizi dünyaya getiren bir anne var ki bu da anneliğin bambaşka bir şey olduğunu idrak etmeye yeterli bence. 

Fahriye Evcen bebeğini kucağına almadan önce bile her şeye çok dikkat eden, hamileliğini belli başlı kriterler çevresinde geçirmeyi seçmiş bir kadındı. Eğer ki hemen eski haline dönmüyorsa şu an için buna gerek duymadığı ve bebeğiyle olan kıymetli zamanlarına odaklandığı içindir. Türkiye'nin en güzel kadınları arasında başta gelen Fahriye Evcen'i kısa zaman içerisinde eski formunda göreceğimizden adım kadar emin olmanın yanında zayıflama sürecini hızlandırması için hiçbir sebep göremiyorum ortada. 

 

Tüm samimiyetiyle röportaj vererek hata mı yaptı?

Tüm samimiyetiyle röportaj vererek hata mı yaptı?

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit geçen günlerde tüm samimiyetiyle kamera karşısına geçip yöneltilen soruları cevapladı. Sonra oldu zaten olanlar, gözleri pırıl pırıl parlayan, yüzünden mutluluk akan Fahriye'yi görmeyi tercih etmek yerine kilolarını takıldı herkes. 

Annelik çok yakışmış diyecekleri yerde, hakarete kadar giden yorumlar yapıldı Fahriye Evcen'in kilosu hakkında. Eminim çok takılmıyor ve her zamanki sadeliğini koruyarak şimdi de sade ve her haliyle güzel anneliğini yaşıyordur. Fahriye'ye çok ihtiyacı var destek olalım diye değil "Kilo almak da vermek de sadece hamilelikte değil üstelik, her zaman normal bir şey." fikrini kabul etmemiz gerektiği için bu konuyu gündeme getirmeliyiz. 

İster Fahriye Evcen, ister bir başka ünlü isim ya da bizler... Herkes, hangi kiloda kendini mutlu, sağlıklı ve huzurlu hissediyorsa o kiloda kalma özgürlüğüne sahip olmalı. Yani kısacası kimsenin kilosu milleti ilgilendirmemeli! Hangi şartta ve koşulda olunursa olunsun!

Bu makaleye ifade bırak