Fenerbahçe'nin yeni koçu Kokoskov ne kadar ümit veriyor?

Obradovic'le sözleşme yenilenememesi üzerine yeni koç arayışına girişen Fenerbahçe, aradığı ismi ABD'de buldu. Igor Kokoskov ile 3 yıllık anlaşma imzalayan Sarı-Lacivertliler'in önümüzdeki sene nasıl bir performans göstereceği merak konusu. Yeni koç, efsane antrenör Obradovic kadar başarılı olabilecek mi?

Fenerbahçe'nin yeni koçu Kokoskov ne kadar ümit veriyor?

Basketbolda da hüsran

Basketbolda da hüsran

Bu sezon futbolda bekleneni bulamayan Fenerbahçe, basketbolda da büyük hüsrana uğradı. Normalde rakiplerini silip süpürüp liderliği bırakmadığı Avrupa arenasında bu sene ilk 8'e kalmak için mücadele veren Kanarya'da, büyük bir revizyon gerekliydi. Artık oyuncular doygunluk seviyesine ulaşmış, eski anlayış başarı getirmemeye başlamıştı.
 

Obra ve ailesi ikna olmadı

Obra ve ailesi ikna olmadı

Euroleague'in Corona virüs yüzünden iptal edilmesinin ardından Yönetim, basketbol şubesi için bir oturup düşündü. Obradovic'le tekrar başarıya ulaşma imkanları vardı. Ama yeterli bütçe ayıramayacakları da aşikardı. Obra'ya gittiler, ''Ailemle konuşmam lazım'' dedi. Ardından efsane koç, bir seneliğine emekliye ayrıladığını duyurdu. Açıklamanın ardından birkaç isimle görüşülse de teknik adam koltuğu bir süre boş kaldı.
 

Yaprak dökümü başladı

Yaprak dökümü başladı

Sonra zor anların adamı, karakteriyle gönüllerde taht kurmuş olan Datome'yle yollar ayrıldı. Kalinic için, Sloukas için, De Colo için ayrı ayrı transfer dedikoduları çıktı. Fenerbahçe adına adeta bir 'yaprak dökümü' yaşanmaya başladı.

Hoşgeldin Kokoskov!

Hoşgeldin Kokoskov!

Yönetim, koltuğun daha fazla boş kalmaması gerektiğini biliyordu. Ekim'de Euroleague başlayacaktı ve kadroyu şimdiden oluşturmaya başlamalılardı. Yapılan açıklamada Igor Kokoskov'la anlaşıldığı duyuruldu.

Adını duymadıysanız şaşırmayın

Adını duymadıysanız şaşırmayın

Çok sıkı bir basketbol takipçisi değilseniz adını duymamış olmanız gayet normal. Çünkü Igor Kokoskov, yıllarını yardımcı koçluk yaparak geçirmiş bir isim. Birden fazla NBA takımında asistan koçluk görevinde bulunan Sırp antrenör, 2019 senesinde geçmişte asistanlık yaptığı Phoenix Suns'ın başına geçmişti ve bu onun için bir ilk olmuştu.
 

Avrupa'da da başarısı var

Avrupa'da da başarısı var

Kokoskov sadece ABD'de değil, aynı zamanda Avrupa'da da kendini kanıtladı. 20 senedir NBA'de olduğu için Avrupa basketboluna aşina olmadığı söylentileri dolaşsa da Slovenya Milli Takımı'yla 2017 EuroBasket'te altın madalya kazanma başarısı gösterdi. Hem de o seneki turnuvada Türkiye de ev sahibi ülkelerden birisiydi.
 

Taraftarın sabrı kalmadı

Taraftarın sabrı kalmadı

Tecrübeli teknik adamın Fenerbahçe'de nasıl bir performans göstereceğini tahmin etmek elbette zor. Sezon başlamadan kesin yargılara varmamakta yarar var. Ama tek temennim Fenerbahçe'nin eski gücüne kavuşabilmesi. Çünkü sarı-lacivert renklere gönül vermiş taraftarların artık sabrı kalmadı.
 

Başarılar koç!

Başarılar koç!

''Gelen gideni aratır'' derler ama umarım Kokoskov için bu söz doğru çıkmaz ve Fenerbahçe, tekrar ivme kazanarak rakiplerinin korkulu rüyası olmaya devam eder. Koça buradan yeni macerasında şans ve başarılarının devamını dilerim. Bu sezon Fenerbahçe için yeniden dirilme senesi olsun!

Bu makaleye ifade bırak