Geri Dön
RamazanHakkari İmsakiye 2021: Hakkari İftar Vakti ve Sahur Saati (Ezan Kaçta Okunuyor?)

Hakkari İmsakiye 2021: Hakkari İftar Vakti ve Sahur Saati (Ezan Kaçta Okunuyor?)

Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin Mevla'ya yöneldiği mübarek Ramazan Ayı nihayet başladı. 1 ay boyunca oruçlar tutulacak, sahura kalkılıp oruç için niyet edilecek. Hakkari'de yaşayan müminler ilk sahur ve iftarı geride bıraktılar. Peki, Hakkari'de iftar saat kaçta yapılacak, sahur vakitleri nedir?

Hakkari İmsakiye 2021: Hakkari İftar Vakti ve Sahur Saati (Ezan Kaçta Okunuyor?)

İçerisinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ni de barından ve Kur'an-ı Kerim'in indiği Ramazan ayını karşıladık. Her yıl olduğu gibi milyonlarca Müslüman sahur ve iftar vakitlerini araştırıyor. Hakkari halkı da bulundukları ilin imsakiyesini merak ediyor. İşte Hakkari sahur vakti (imsak) ve ilçe iftar saatleri ile "İlk oruç saat kaçta açılacak?" sorusunun cevabı...


Hoşgeldin Şehr-i Ramazan
On bir ayın sultanı Ramazan ayı geldi. Ramazanın gelmesi ile birlikte Türkiye'nin tüm illerinde ilk sahurlar gerçekleşti ve oruçlar açıldı.

Ramazan ayı süresi boyunca hangi ilde olursanız olun Milliyet İmsakiye sayfası ile bugün için iftar vakti (akşam ezanı), sahur vakti (imsak saati) ve yatsı ezanı ile birlikte kılınan teravih namazı için ezan vakitlerini öğrenebilirsiniz.

- Hakkari ilçelerinin Aylık Ramazan İmsakiyesi için Hakkari İmsakiye linkine tıklayabilirsiniz.

Hakkari İlçeleri: Çukurca, Şemdinli, Yüksekova, Derecik

- Diğer iller için iftara ve sahura (imsak vaktine) kaç saat kaldığını öğrenmek isterseniz 2021 İMSAKİYE linkine tıklayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler