Gökhan Özen 'Bi Soğuk Bi Sıcak' şarkısına neden klip çekmedi?

2000'li yılların en büyük pop yıldızlarından Gökhan Özen, 'Firardayım'la ikinci baharını yaşadığı müzik kariyerinde yoluna 'Bi Soğuk Bi Sıcak'la devam ediyor. Peki buram buram "Ben bir yaz şarkısıyım" diye bağıran 'Bi Soğuk Bi Sıcak' beklentileri karşıladı mı?

Gökhan Özen 'Bi Soğuk Bi Sıcak' şarkısına neden klip çekmedi?

'Firardayım'la kendisinden beklenen golü atmıştı

2000'li yılların en büyük pop yıldızlarından Gökhan Özen, 2010'lu yıllarda daha çok başkalarına verdiği şarkılarla konuşulmuştu. Mesela Demet Akalın'ın söylediği 'Nazar' şarkısı radyoların gözdesi olmuştu. 2010'lu yıllarda sadece besteci değil aynı zamanda aranjör kimliği de ön plana çıkmaya başlamıştı Gökhan Özen'in. Ama 'Firardayım'a kadar ondan büyük bir hit duyamamıştık. 'Firardayım' adını verdiği albümle aynı ismi taşıyan çıkış şarkısı öyle cool'du ki, hem radyolar hem de Z kuşağı bu şarkıyı çok sevmişti. Bu şarkıyla müzik kariyerinde ikinci baharını yaşayan Gökhan Özen'in tıpkı 'Firardayım' gibi daha cool, daha 90'lar tadında şarkılarla müzik yolculuğuna devam etmesini canı gönülden dilemiştik. Ve sonunda dileğimiz gerçek oldu.

 

 

Tam bir kulüp şarkısı

Çünkü Gökhan Özen 'Bi Soğuk Bi Sıcak' adını verdiği yeni şarkısıyla karşımıza çıktı. Şarkının sözü, müziği hatta düzenlemesi de yine Özen'e ait. Müzisyenin son dönemde özel hayatında yaşadığı sıkıntılardan sonra kendisini tamamen müziğe vermesi onu 2000'li yıllardan beri takip eden bizleri heyecanlandırıyor. 'Bi Soğuk Bi Sıcak' da bu heyecanımızı pekiştiren, cool bir dans şarkısı. Pandemi yüzünden gitmeyi özlediğimiz kulüplerde bangır bangır dinlemelik, dans etmelik, tam bir yaz şarkısı. Özellikle Gökhan Özen, zaten ilk dinlemede akılda kalan bu besteye öyle havalı bir aranje yapmış ki, içinizin kıpır kıpır olmaması imkânsız.

 

 

'Bi Soğuk Bi Sıcak' ama hep bizimle kalsın

Belki de henüz bir videosu olmadığı için radyoların garip bir şekilde henüz keşfedemediği 'Bi Soğuk Bi Sıcak' tüm pozitif yanlarına rağmen bir adet nazar boncuğu da içeriyor. Gökhan Özen şarkının orta kısımlarında hafiften bir rap denemesi yapıyor. Bu rap denemesini 'Bu Maymunlar'la daha da genişleten Özen belli ki sınırlarını zorlamak istiyor ama rap sound'u onun müziğine ne yazık hiç yakışmıyor. 'Bu Maymunlar' başarısız bir rap denemesi olarak hafızalarda kalıyor. 'Bi Soğuk Bi Sıcak'ta da denenen bu kısım bence demode kaçıyor ve şarkıdaki enerjiyi bir anda düşürüyor. Bu rap kısım yerine ikinci nakarat sonrasında ve outro'sunda karşımıza çıkan melodi ilk nakarat sonrasında da hafiften kullanılıp ikinci nakarat sonrasında daha baskın tercih edilseymiş çok daha kusursuz bir şarkı olurmuş diye düşünüyorum... Gökhan Özen 'Bi Soğuk Bi Sıcak'la sadece bir besteci olmadığını aynı zamanda kendi şarkısını yazan, aranje eden önemli bir isim olduğunu kanıtlıyor. 'Bi Soğuk Bi Sıcak'ın mutlaka bir yaz klibiyle taçlanması gerektiğini düşünüyorum. Bu şarkıya neden klip çekilmedi anlamış değilim. Umarım Gökhan Özen cool dans şarkıları yazmaya devam eder. Çünkü Türkçe pop'ta onun enerjisine ihtiyacımız var. Hiç kaybolmasın, 'bi soğuk bi sıcak' ama hep bizimle kalsın...
 

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

 

Bu makaleye ifade bırak