Gülçin Ergül, 'Hepsi' defterini neden kapatmıyor?

Hepsi grubu dörtlü takılmayı 2008'de bıraktı. Gülçin Ergül'ün sürpriz şekilde gruptan ayrılmasının ardından bir süre 3 kişi devam ettiler, sonra uzun süre ara verdiler. Geri kalan Yasemin, Eren ve Cemre ise resmi olarak dağıldıklarını açıklamasalar da 'Hepsi' adı altında uzun süredir iş yapmıyor. Tartışmaları da beraberinde getiren bu ayrılığın yankıları, aradan 11 sene geçmesine rağmen hala sürüyor. Özellikle grubun jazz'cı sevimli kıvırcığı Gülçin tarafında... Çünkü belirli periyotlarla eski grubu hakkında açıklama yapıyor Gülçin.

Gülçin Ergül, 'Hepsi' defterini neden kapatmıyor?

Yıllar sonra bir hazan sabahında...

Yıllar sonra bir hazan sabahında...

Bir sabah programı olan 2. Sayfa'ya katılan Gülçin, solo projelerinin yanında eskiye de değindi ve Hepsi grubundan da bahsetti. Ayrılış sürecini şöyle anlattı:

"Her şeyin negatif ve pozitif yanları var, grup olmanın da zor yanları vardı. Negatif tarafları beni yormaya başladı. Mutsuz olduğum için ayrılmak istedim. Televizyonda anlatılmayacak kadar karışık şeyler var. Bunu yapmak istemezdim, benim kararımdı gruptan ayrılmak. Daha iyi bir yere gitmiyordu benim için."

Cemre de buna cevap olarak oldukça sert çıktı ve Instagram hesabından şunları yazdı:

"Adama sormazlar mı bu kadar derdin vardı da neden en yakın 3 insan bilmiyordu? Arkadan iş çevirdiğinden habersiz! Adama sormazlar mı eşitliği bozmak, solist olmak istemiş olabilir misin diye. Adama sormazlar mı o menajer senin için neler yaptı diye? Adama sormazlar mı bu 3'ü neden ayrılmadı beraberler diye? Adama sormazlar mı yediğin kaba tükürmek olur mu diye? Ve adama sormazlar mı bunca yıl susanlar, konuşursa ne halt edeceğim diye? 10 yıl olmuş mesele kapanalı, insanlar bunu merak etmiyor neden hala çıkıp ağlanıyorsun, neden önüne bakmıyorsun, her gördüğün mikrofona kocaman yalanlar anlatıyorsun? Sus bence, kendi iyiliğin için sus artık efendi ol bizim gibi, kirletme daha fazla yarattığımız markayı ayıptır. Bizim de daha damarımıza basma!"

Evet, 'Hepsi', Türkiye'de örneği görülmemiş bir gruptu ve zamanında büyük ses getirdi. Bu nedenle yankılarının sürmesi normal. Fakat bu yankılar grubu özleyenler tarafından gerçekleştirilmeli. Birbirinin arkasından atıp tutan grup üyeleri tarafından değil.

Gülçin'in ilk açıklaması değil

Gülçin'in ilk açıklaması değil

Yıllar önce grupla ilişiğini kesen Gülçin'in arkadaşlarına gerekli açıklamayı yapmış olması gerekiyor. Grup olmanın yanında sıkı arkadaş olarak tanıdığımız bu dörtlü, yollarını kariyer olarak ayırsa bile arkadaş olarak birbirlerinin yüzüne bakabilecek vaziyette olmalıydı. 

Gülçin'in belki üzüntüyle, belki pişmanlıkla belki de hiç düşünmeden yaptığı bu açıklamalar, geri kalan 3 üyenin hoşuna gitmiyor. Daha önce 2016 yılında da benzer açıklamalar yapan Gülçin'e yine Cemre, bu kez Twitter hesabından cevap vermişti.

'Hepsi' sorularını neden geçiştiremiyor?

'Hepsi' sorularını neden geçiştiremiyor?

Gülçin Ergül çok yetenekli bir şarkıcı. Müzik kariyerinde tek başına da kaliteli işler çıkarıyor. Sansasyon yaratma, gündeme gelme çabasına hiç tanık olmadık. İşini yapıyor, o kadar. Yani eski grubu hakkında yaptığı açıklamaların gündeme gelme çabasıyla ilgisi yok.

Peki o halde neden birkaç yıl arayla taa 11 sene önce ayrıldığı 'Hepsi' grubu hakkında gelen sorulara "Bitti gitti işte, önüme bakıyorum" minvalinde yanıtlar vermiyor?

Eski arkadaşlarının bundan huzursuz olduğunu gördüğü halde, neden tekrar aynı hataya düşüyor?

Halbuki çözüm çok basit: Politik bir açıklama yap ve geç.

Atlatamadığı bir kırgınlığı, kızgınlığı varsa bunu çoktan çözmüş olması gerekmez miydi? Hala basın üzerinden geri kalan 3'lüye cevap hakkı doğuracak açıklamaların kime ne faydası var ki? Bu açıklamaları yapmaya devam ettiği sürece Cemre, Eren ve Yasemin'den gelecek sert karşılıkları da göze alıyor demektir.

Bu makaleye ifade bırak