Geri Dön

12 Ağustos korona tablosu açıklandı - Bakan Fahrettin Koca: Vaka sayısı ve ölü sayısı bugün kaça yükseldi?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Her gün büyük bir merakla beklenen koronavirüs tablosunu vatandaşların erişime açtı. Dün itibariyle yayınlanan son tabloya göre; test sayısının toplamda 5,5 milyona yaklaştığı, toplam vaka sayısı ise 244.392'e ulaştığı belirtildi. 18 vatandaşımızın ise hayatını kaybettiği açıklanırken toplam iyileşen sayısı ise 227.089 olarak duyuruldu...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son günlerde yükselme eğilimi gösteren koronavirüs ile ilgili 12 Ağustos Çarşamba tablosunu bu akşam açıkladı. İşte yurt genelindeki vatandaşlarımızın her gün heyecanla beklediği günlük tablonun son ayrıntıları... 

TÜRKİYE'DE VAKA SAYISI KAÇ OLDU? 

(12 AĞUSTOS ÇARŞAMBA)

BUGÜNKÜ TEST SAYISI: 67.237

BUGÜNKÜ VAKA SAYISI: 1.212

BUGÜNKÜ CAN KAYBI:  18

BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI: 934

TOPLAM SAYILAR

TOPLAM TEST SAYISI: 5.454.988

TOPLAM VAKA SAYISI: 244.392

TOPLAM CAN KAYBI: 5.891

TOPLAM İYİLEŞEN SAYISI: 227.089

12 Ağustos korona tablosu açıklandı - Bakan Fahrettin Koca: Vaka sayısı ve ölü sayısı bugün kaça yükseldi
ARABİSTAN'DA ÖLÜMLER ARTIYOR

Umman Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, 6 kişinin daha virüs nedeniyle yaşamını yitirdiği ve 249 yeni vaka tespit edildiği belirtildi.

Ülkede Kovid-19 kaynaklı toplam can kaybının 539'a, vaka sayısının da 82 bin 299'a yükseldiği aktarılan açıklamada, iyileşen sayısının ise 77 bin 72'ye ulaştığı ifade edildi.
- Kuveyt

Kuveyt Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, 3 kişinin daha virüs nedeniyle yaşamını yitirdiği, 717 kişinin enfekte olduğu belirtildi.

Açıklamada, bu verilerle toplam can kaybının 489'a, vakaların 73 bin 785'e yükseldiği, iyileşenlerin ise 65 bin 451 olduğu kaydedildi.

Baltalı görüntüleri olay olmuştu! Görüntülerle ilgili açıklama geldiTuzla’da, ünlü şarkıcı Halil Sezai tarafından saldırıya uğrayan Hüseyin Meriç ile avukatı, basına yansıyan “baltalı” görüntüler hakkında açıklamalarda bulundu. Avukat Serap Başkan Özsan, “Şu anda basına yansıyan kamera görüntüleri ağır darp olayından 15 saat sonraya ait görüntülerdir. Sanki bu görüntüler olayın öncesinde yaşanmış ve öncesinde çekilmiş gibi davranılmaktadır” dedi. Görüntüler hakkında konuşan Hüseyin Meriç ise, “Olaylardan 15 saat sonra yine bahçede bir ses duydum. Kapının arkasında balta vardı, baltayı da alıp çıktım burada bekledim. Tabii kimse de olmayınca çektim eve gittim” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber