Geri Dön

15 araç mahsur kaldı! Korku dolu anlar

Hakkari'nin Şemdinli ile Yüksekova ilçelerinde kar ve tipi nedeniyle yolda mahsur kalan bazı araçlar, karla mücadele ekiplerince kurtarıldı.

Kent genelinde üç gündür devam eden kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor. Zaman zaman tipiye dönüşen kar sürücü ve vatandaşlara zor anlar yaşattı.

Şemdinli-Derecik kara yolunun Ortaklar köyü mevkisinde 15 araç, kar ve tipide mahsur kaldı.

Durumun bildirilmesi üzerine bölgeye yönlendirilen İl Özel İdaresi Şemdinli Şantiye Şefliği ekipleri, uzun uğraşlar sonucu yolu açarak araçların ilerlemesini sağladı.

Kar kalınlığının bir metreye ulaştığı Yüksekova ilçesinde de Kadıköy yolunda kar ve tipiye yakalanan cenaze konvoyundakiler mahsur kaldı.

Konvoydakilerin yardımına yetişen İl Özel İdaresi Yüksekova Şantiye Şefliği ekipleri, bir saatlik çalışmanın ardından yolu açarak araçların köye ulaşmasını sağladı.

Bu arada Yüksekova-Şemdinli kara yolundaki Haruna Geçidi'nde de mahsur kalan bazı araçlar ekiplerce kurtarıldı.

15 araç mahsur kaldı Korku dolu anlar

 

 

İcra memuru ile 2 katibin 'haciz' oyunu!İzmir'de fabrika sahibi Emre Ünlü 'ye, aynı işi yapan ancak 3 yıldır küs olduğu amcasının borcu bahane edilerek, bir icra memuru ile kendilerini avukat olarak tanıtan 2 avukat katibi tarafından 'haciz' yalanıyla 100 bin TL'lik senet imzalatıldı. Ünlü, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Ünlü "Tüm makinaları alacağız. Her şeyi alma yetkisine sahibiz' dediler. Yediemin memurları ile fabrikadaki makineleri almak için vinçler gelmiş" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet