Geri Dön

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için kamu spotu hazırlandı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için hazırlanan kamu spotunda, 27 Mayıs 1960 ve 12 Eylül 1980 darbeleri ile 15 Temmuz 2016 darbe girişimini yaşayan üç kuşak kadının hikayesi üzerinden Türkiye'nin demokrasi serüveni anlatılıyor.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için kamu spotu hazırlandı

Kamu spotunda 27 Mayıs 1960 darbesini radyodan dinleyen bir kadın, 12 Eylül 1980'de kızı ve yeni doğmuş torunu ile görülüyor. Kamu spotu, her iki darbede de evlerinden çıkmayan kadınların 15 Temmuz 2016'da ise üç kuşak birlikte hain darbe girişimine karşı meydanlara indiğini gösteriyor. Spot, kadınların 15 Temmuz destanının gizli kahramanlarının arasına karıştığı görüntülerle bitiyor.

Tarihi örgü içerisinde anlatılan ve "Milletin açtığı bu demokrasi kapısı bir daha asla kapanmayacak" ifadelerine yer verilen kamu spotu, "Tüm şehitlerimize, gazilerimize ve milletimize saygı, minnet ve dua ile..." yazısıyla son buluyor.

Baharatta 'demir tozu' tehlikesi! Kansere yol açıyorCoronavirüs pandemisi, yurt içinde baharat tüketimini artırınca, fırsatçılar ağır gelsin diye baharatlarda tağşiş yöntemine başvurdu. Dicle Üniversitesi Hastaneleri Beslenme ve Diyet Birimi Diyetisyeni Pınar Süleymanoğlu, sumağa yaprak tozlarının, bazı baharatlara ise demir tozunun katıldığını söyleyerek, "Bunların hepsinin vücuda çok zararları bulunmakta, çünkü vücutta toksik etkiler bırakmakta. Bu toksik etkiler kanser oluşmasına neden oluyor" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber