Geri Dön

17 Haziran Koronavirüs tablosu son durum açıklandı - Ölü sayısı ve vaka sayısı bugün kaça yükseldi? - Bakan Fahrettin Koca...

Çin'de Wuhan kentinde ortaya çıkan ve binlerce kişiye bulaşıp şimdiye dek 450 bine yakın fazla hayatını kaybetmesine neden olan Corona virüsü hakkında merak edilen bazı sorular yanıt bulmaya devam ediyor. Aşı ve ilaç çalışmalarına tüm hızla devam edilirken ülkelerdeki günün tabloları her geçen gün yayınlanıyor. Son günlerde vaka sayılarında artışın başlamasının ardından ülkemizdeki toplam vaka sayısı bugün 182.727'e ulaşırken, toplam can kaybı da 4.861'e yükseldi.

17 Haziran Koronavirüs tablosu son durum açıklandı - Ölü sayısı ve vaka sayısı bugün kaça yükseldi? - Bakan Fahrettin Koca...

Son aylarda dünya gündemine oturan ve milyonlarca vatandaşı meraklandıran Koronavirüs ile günlük tablolar açıklanıyor. Ülkemizde de konuyla ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gün be gün son durum tablosunu paylaşıyor.. Peki Türkiye haritasında bugün can kaybı ve vaka sayısında son durum nasıl?

TÜRKİYE'DE VAKA SAYISI KAÇ OLDU? 

(17 HAZİRAN ÇARŞAMBA)


BUGÜNKÜ TEST SAYISI: 52.901

BUGÜNKÜ VAKA SAYISI: 1.429

BUGÜNKÜ CAN KAYBI:  19

BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI: 1.261

TOPLAM SAYILAR

TOPLAM TEST SAYISI: 2.773.904

TOPLAM VAKA SAYISI: 182.727

TOPLAM CAN KAYBI: 4.861

TOPLAM İYİLEŞEN SAYISI: 154.640

17 Haziran Koronavirüs tablosu son durum açıklandı - Ölü sayısı ve vaka sayısı bugün kaça yükseldi - Bakan Fahrettin Koca...


COVID-19 BELİRTİLERİ

COVID-19'un en yaygın semptomları ateş, kuru öksürük ve yorgunluktur. Daha az yaygın olan ve bazı hastaları etkileyebilecek diğer semptomlar arasında ağrı ve ağrı, burun tıkanıklığı, baş ağrısı, konjonktivit, boğaz ağrısı, ishal, tat veya koku kaybı veya ciltte kızarıklık veya parmaklarda veya ayak parmaklarında renk değişikliği bulunur. Bu semptomlar genellikle hafiftir ve yavaş yavaş başlar. Bazı insanlar enfekte olur, ancak sadece çok hafif semptomları vardır.Çoğu insan (yaklaşık% 80) hastane tedavisine ihtiyaç duymadan hastalıktan iyileşir. COVID-19 alan her 5 kişiden yaklaşık 1'i ağır hastalanır ve nefes almada zorluk çeker. Yaşlı insanlar ve yüksek tansiyon, kalp ve akciğer sorunları, diyabet veya kanser gibi altta yatan tıbbi sorunları olanlar ciddi hastalık geliştirme riski altındadır. Bununla birlikte, herkes COVID-19'u yakalayabilir ve ciddi şekilde hastalanabilir. Nefes alma / nefes darlığı, göğüs ağrısı / basıncı veya konuşma veya hareket kaybı ile ilişkili ateş ve / veya öksürük yaşayan her yaştan insan derhal tıbbi yardım almalıdır. Mümkünse, hastanın sağ kliniğe yönlendirilebilmesi için önce sağlık uzmanını veya tesisi aramanız önerilir.

BBC'DEN İLAÇ BULUNDU AÇIKLAMASI!

İngiliz yayın kuruluşu BBC, corona virüs salgınında hastaların hayatını kurtaran ilacın bulunduğunu dünyaya 'son dakika' koduyla duyurdu. Hayli ucuz olan ve kolayca bulunabilen Deksametazon (Dexamethasone) adlı ilaç, Covid-19'u ağır şekilde geçiren hastaların tedavisinde kullanıldı. BBC'ye konuşan uzmanlar, ilacın çığır açıcı olduğunu ve düşük dozlu steroid tedavisinin ölümcül Covid-19 virüsüyle savaşta önemli bir rol oynayabileceğini belirtiyor. İlaç, solunum cihazına bağlı olan hastaların ölüm oranını üçte bir oranında azalttı. Oksijen verilmesi halinde ise, bu oran beşte bire çıktı.

Gaziantep'te bir milyon dolar değerinde İncil ele geçirildiGaziantep'te, Suriye'nin Halep kentinde yağmalanan müzeden çalınan çok eski tarihli olduğu değerlendirilen, ceylan derisi üzerine İbranice yazılmış İncil ele geçirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber