Geri Dön

17 Mayıs İstanbul sahur ve iftar vakitleri! Cuma günü İstanbul'da sahur saat kaçta?

11 ayın sultanı Ramazan tüm hızıyla sürüyor. Oruç ibadetlerini yerine getiren vatandaşlarımız bugün 11. günü de geride bıraktı ve 17 Mayıs sahur vakti için heyecanlı bekleyişe başladı. Peki İstanbul'da sahur bu gece saat kaçta? İşte 17 Mayıs Cuma İstanbul'da sahur ve iftar vakitleri...

17 Mayıs İstanbul sahur ve iftar vakitleri! Cuma günü İstanbul'da sahur saat kaçta?

İslam dünyası tarafından en kutsal ay olarak kabul edilen Ramazan ayı heyecanı tüm hızıyla sürüyor. Tüm dünyada olduğu gibi yurdumuzda da milyonlarca inanan vatandaşımız bugün 11. kez oruç ibadetlerini yerine getirdi ve şimdiden yaşadıkları illerin yarınki sahur ve iftar vakitlerini araştırmaya başladı. Peki bu gece İstanbul'da sahur saat kaçta? İşte hem bu sorunun cevabı hem de 17 Mayıs iftar vakti...

17 MAYIS İSTANBUL İMSAK VAKTİ

Ramazan'ın 12. günü İmsak : 03:51

17 MAYIS İSTANBUL İFTAR VAKTİ

Ramazan'ın 12. günü İftar: 20:23

2019 İMSAKİYE İÇİN TIKLAYINIZ

Manevi güzelliklerle dolu olan Ramazan ayı müminler için bir rahmet ve mağfiret mevsimidir. Bu kıymetli zaman dilimini ibadet ve iyiliklerle değerlendiren mümin ebedi mutluluğun kapısını açar. Cehennemden kurtuluş beratını alarak zaman ve mekân cennetine doğru yol alır. Bir hadis-i şerifte şöyle buyurulmaktadır:
“Ramazan Ayı gelince, cennet kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır ve şeytanlar zincire vurulurlar”

3 Aylar’ı uğurladığımız Ramazan ayı faziletlerle dolu bir aydır. Ramazan ayı, hayır ayı, yoksullara ve düşkünlere yardım ayı ve bütün anlarıyla Kur’an ayıdır. Ramazanın diriltici özelliği, bütün insanlığı hidayete ve mutluluğa ulaştırmak için insanlığa gönderilen Kur’an-ı Kerim’in bu ayda inmeye başlamasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca İslam’ın temel esaslarından biri olan oruç ibadetinin bu ayda yerine getirilmesinden dolayıdır.

Vatandaşlar güvenlik güçlerini alkışladıHatay'ın İskenderun ilçesinde 2 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda çıkan çatışmada bir özel Harekat polisi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber