Geri Dön

2 çocuk babası organlarıyla 4 kişiye hayat verecek!

Aydın’ın Nazilli ilçesinde beyin ölümü gerçekleşen Mustafa İnanç'ın (47) kalbi, karaciğeri ve böbrekleri, organ nakli bekleyen 4 kişiye umut oldu.

2 çocuk babası organlarıyla 4 kişiye hayat verecek!

Kırsal Kestel Mahallesi'nde yaşayan evli ve 2 çocuk babası Mustafa İnanç, rahatsızlanınca 1 Eylül Pazar günü ambulansla, Nazilli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yoğun bakım servisine alınan İnanç'ın, dün  akşam saatlerinde beyin ölümü gerçekleşti. Doktorlar, İnanç'ın yakınlarıyla organ bağışı konusunda görüştü. Aile, İnanç'ın organlarını bağışladı. Nazilli Devlet Hastanesi'ne gelen ekipler, İnanç'ın organlarını aldı. İnanç'ın karaciğeri, Bursa'da Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne; kalbi İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi'ne; sol böbreği İzmir Kent Hastanesi'ne ve sağ böbreği İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Organların, nakil bekleyen kişilere nakledileceği kaydedildi.

Nazilli Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Şafak Çalışkan, "Mustafa İnanç'ın ölümünün gerçekleşmesi üzerine, organ nakil ekibimiz hastamızın yakınlarına başvurdu. Organların bağışlanması istendi. Mustafa İnanç'ın ailesinin organ bağışını kabul etmesinin ardından ekibimiz tanı koyduktan sonra da prosedürü başlattı. Hastamızın kalbi Ege Üniversitesi, karaciğeri Bursa Uludağ Üniversitesi, sol böbreği İzmir Kent Hastanesi ve sağ böbreği İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde nakil bekleyen hastalara nakledilmek üzere gönderildi" dedi.

İnanç'ın yeğeni Yaşar İşgüder, "Beyin ölümü gerçekleştiği zaman aklıma gelen ilk şey, organlarını bağışlamak, başka insanlara hayat vermek oldu. Ailemizle konuşarak, bu kararı verdik. Herkesin organ bağışında bulunmasını isterim. İnsanlara umut olabildiysek ne mutlu bize" dedi.

 

 

Toprağın altında ateş çıktı!Konya'nın Karapınar ilçesinin Kayalı Mahallesi'nde, toprak altından çıkan metan gaz kaynaklı ateş, paniğe neden oldu. Muhtar Muharrem Güdal, "AFAD da gelip inceledi. Burası daha önce sazlık ve bataklık olduğundan su da kuruduğu için metan gaz kaynaklı ateş çıktığını söyledi. İncelemelerini yapıp, bu bölgede önlem alacaklarını söylediler" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet