Geri Dön

2 DAEŞ’li öldürüldü

Daha önce terör örgütü DAEŞ’in bombalı saldırılarına hedef olan Ankara’da yeni bir terör saldırısına hazırlanan terör örgütün eylemi, polisin operasyonu ile engellendi.

2 DAEŞ’li öldürüldü

Etimesgut’taki TOKİ konutları bölgesine ihbar üzerine operasyon yapılan evde iki DAEŞ mensubu ölü ele geçirildi. Evde silah ve patlayıcılar bulundu. İstanbul’da takip edilen Azerbaycan uyruklu, DAEŞ üyesi olduğu düşünülen bir kişinin Ankara’ya bıraktığı, burada kiralanan bir evde kalmaya başlayan iki DAEŞ mensubunun eylem için başkente getirildiği anlaşıldı. Operasyonun, Azerbaycan uyruklu kişinin İstanbul’da yakalandıktan sonra verdiği ifadenin ardından gerçekleştirildiği öğrenildi.

Ankara Valisi Ercan Topaca, şu bilgileri verdi: “2 erkek, 25-30 yaşlarında olduğu tahmin ediliyor. Kimlikleriyle ilgili henüz net bilgiler yok. Önümüzdeki günlerde eylem yapmayı planladıklarını tahmin ediyoruz. Ellerindeki silah ve patlayıcılar, etkili ve güçlü.” Operasyonun gece saatlerinde düzenlendiğini anımsatan Topaca, “Gece operasyonu. Kapıyı patlatarak içeri girdiğimiz için uyanma var. Bunlar zaten bu tür şeylere hazırlıklıdır. Çatışmayla öldürmüşler” bilgisini verdi. İstanbul’da gözaltına alınan teröristin isminin şu an açıklanmasının doğru olmayacağını vurgulayan Topaca, “O şahıs gözaltında, Azerbaycan uyruklu erkek bir şahıs. İstanbul’da sorgulaması devam ediyor” dedi.

Operasyon düzenlenen dairede camların kırıldığı görülürken, teröristlerin evi kısa süre önce kiraladıkları öğrenildi.

‘Hedefleri Ak Parti Kongresi’ydi’ iddiası

Teröristlerin kullandığı silahlar, el bombaları ve diğer deliller torbalarla polis aracına konularak kriminal laboratuvara götürüldü. Operasyon düzenlenen dairede bazı camların kırıldığı gözlenirken, teröristlerin evi kısa bir süre önce bölgedeki bir emlakçıdan kiraladıkları öğrenildi. Operasyon düzenlenen evin alt katındaki daireye vatandaşlarca Türk bayrağı asıldı. Teröristlerin Ankara’da kitlesel terör eylemi planlandığı, muhtemel hedeflerinin ise Ak Parti 3. Olağanüstü Kongresi olduğu öne sürüldü.

Bakan Koca'dan 'zorunlu karantina' paylaşımıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede karantinanın önemine işaret ederek, "Tedbirlere harfiyen uymak kendimize, sevdiklerimize ve ülkemize karşı vicdani sorumluluğumuzdur." ifadesini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet