Geri Dön

20 yaş altı toplu taşıma kullanabilir mi? 65 yaş üstü ve 20 yaş altı toplu taşıma yasak mı?

Hafta sonu kısıtlaması sonrası 20 yaş altına toplu taşımada da düzenleme geldi. Kabine'de görüşülen sokağa çıkma yasağı detayları netleşti ve 20 yaş altına yeni kısıtlamalar getirildi. Toplu taşıma yasak mı? 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlara getirilen kısıtlama da genişletildi. Peki, 20 yaş altı toplu ulaşım yasağı nedir, ne zaman başlıyor? 65 yaş üstü toplu taşıma yasağı var mı?

20 yaş altı toplu taşıma kullanabilir mi? 65 yaş üstü ve 20 yaş altı toplu taşıma yasak mı?

Koronavirüs yasakları genişletildi. Covid-19 salgınının yayılımının azaltılması hedeflenirken 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma kısıtlamasına toplu taşıma yasağı da getirildi. Vatandaşlar hangi saatlerde toplu taşıma kullanamayacaklarını araştırıyor. İşte, koronavirüs önlemleri genelgesi detayları...

20 YAŞ ALTI TOPLU TAŞIMA KULANABİLİR Mİ?

Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni covid-19 tedbirlerini açıkladı. Bu bağlamda hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması artık hafta içi de uygulanacak. Öte yandan 20 yaş altı da toplu taşıma kullanamayacak. 

65 YAŞ ÜSTÜ TOPLU TAŞIMA YASAK MI?

Korona vakarlındaki artışın önüne geçebilmek amacıyla sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 65 yaş ve üzeri vatandaşların da toplu taşıma kullanmaları yasaklandı. 

Daha önceki genelgede, '65 yaş ve üzeri vatandaşların gün içerisinde 10:00 ile 13:00 saatleri, 20 yaş altı vatandaşlar da (01.01.2001 tarihi ve sonrasında doğanlar) ise gün içerisinde 13:00 ile 16:00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek olup bu saatler dışında ise belirtilen yaş gruplarındaki vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanacaktır.' ifadeleri yer almıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye Genç İş Adamları heyetini kabulünde açıklamalarda bulunduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü’nde Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Güral ve beraberindeki heyeti kabulü sonrası açıklamalarda bulundu. 'Yüksek faize karşı olduğunu' ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yüksek faizle ülkemin kalkınacağına inanmıyorum, kimse kusura bakmasın ben bunu anlatmaya devam edeceğim." dedi. Öte yandan Erdoğan kapsamlı reform paketinin yakında kamuoyuyla paylaşılacağını duyurdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet