Geri Dön
Gündem2018-KPSS Lisans (Alan Bilgisi) sınav giriş yerleri nasıl sorgulanır?

2018-KPSS Lisans (Alan Bilgisi) sınav giriş yerleri nasıl sorgulanır?

2018-KPSS Lisans (ALAN BİLGİSİ) 1. oturum, 2. oturum ve 3. oturum sınava giriş belgeleri erişime açıldı. 22 Temmuz tarihinde gerçekleşecek olan KPSS Alan Bilgisi sınavı için geri sayım da başlamış oldu. Peki KPSS sınav giriş yerleri nasıl sorgulanır? İşte tüm bilgiler...

2018-KPSS Lisans (Alan Bilgisi) sınav giriş yerleri nasıl sorgulanır?

ÖSYM tarafından duyurulan 2018 KPSS alan bilgisi sınavı giriş yerleri için adaylar arayışa geçti. İşte Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yapılan o duyuru...

"28 Temmuz 2018 tarihinde uygulanacak olan KPSS Alan Bilgisi Sınavları 1. Oturum (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri), KPSS Alan Bilgisi Sınavları 2. Oturum (Hukuk, İktisat, Maliye) ile 29 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak olan KPSS Alan Bilgisi Sınavları 3. Oturum (İşletme, Muhasebe, İstatistik) adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden saat 14.00’den itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

KPSS SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ!

2018-KPSS Lisans (Alan Bilgisi) sınav giriş yerleri nasıl sorgulanır

DİKKAT!

KPSS Alan Bilgisi Sınavları 1. Oturum (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri) için adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

KPSS Alan Bilgisi Sınavları 2. Oturum (Hukuk, İktisat, Maliye) için adaylar saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

KPSS Alan Bilgisi Sınavları 3. Oturum (İşletme, Muhasebe, İstatistik) için adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI"