Geri Dön
Gündem2020 KPSS lise, önlisans ve lisans başvuruları başladı mı? Ne zaman başlıyor?

2020 KPSS lise, önlisans ve lisans başvuruları başladı mı? Ne zaman başlıyor?

Bu yıl ortaöğretim ve önlisans mezunları da KPSS'ye girecekler. Adaylar sınav hazırlıklarını sürdürüyor. Sınav tarihi heyecanla beklenirken sürecin en önemli adımı ise başvurular... Peki, 2020 KPSS lise, önlisans ve lisans başvuruları ne zaman başlayacak?

2020 KPSS lise, önlisans ve lisans başvuruları başladı mı? Ne zaman başlıyor?

Devlet memuru olmak isteyen yüz binlerce kişi her yıl KPSS'ye giriyor. Ortaöğretim ve önlisans mezunları ise 2 yılda bir sınavda ter döküyor. Bu yıl başvurular yoğun olacak. Adayların şu sıralar sık sık sorduğu soru ise "2020 KPSS lise, önlisans ve lisans başvuruları başladı mı?" şeklinde...

KPSS NE ZAMAN?

KPSS önlisans sınavı 18 Ekim 2020'de yapılacak başvurular 12-25 Ağustos tarihlerinde alınacak.

KPSS ortaöğretim sınavı 8 Kasım 2020'de yapılacak. Başvurular 21 Ağustos'ta başlayıp 7 Eylül'de son bulacak.

KPSS Lisans Genel Kültür- Genel Yetenet ve Eğitim bilmleri sınavı 19 Temmuz 2020, KPSS Alan Bilgisi 1. gün 25 Temmuz 2020, KPSS Alan Bilgisi 2. gün 26 Temmuz ve KPSS Öğretmenli Alan Bilgisi (ÖABT) 9 Ağustos 2020'de yapılacak. Bu sınavların başvuruları ise 5-25 Mayıs tarihlerinde alınacak.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Gazeteci Sami Kohen için Demirören Medya Center'da törenİstanbul'da önceki gün hayatını kaybeden Milliyet Gazetesi yazarı Sami Kohen için Demirören Medya Center'da tören düzenlendi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler