Geri Dön

23 Nisan töreninde Berkin Elvan protestosu

İstanbul'da yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliğinde Berkin Elvan protestosu. "Berkin Elvan Ölümsüzdür" pankartı açan ve slogan atan 4 lise öğrencisi gözaltına alındı.

EYÜP Feshane'de gerçekleştirilen resmi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliğinde "Berkin Elvan Ölümsüzdür" pankartı açan ve slogan atan 4 lise öğrencisi gözaltına alındı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, öğrencilere ödül vermek için sahneye çıktığı sırada slogan atıp pankart açan biri erkek biri kız iki çocuk, polis tarafından gözaltına alındı. Yaka paça götürülen 2 çocuk Feshane'de kapalı alana alındı. Polis kapıları kapatarak gazetecilerin görüntü almasını engelledi.POLİS KAMERAMANLARA SALDIRDI
2 çocuğun gözaltına alınmasının ardından tören devam ederken 1 çocuk daha slogan atmaya başladı. 3'üncü çocuk da gözaltına alınırken olayı görüntülemeye çalışan kameramanlar bir sivil polisin saldırısına uğradı. Gözaltına alınan 3 çocuğu götürmeye çalışan polislerden biri yere düştü. Yere düşmesinin ardından ayağa kalkan polis, olayı görüntüleyen kameramanlara saldırdı. Bu arada, lise öğrencisi olduğu bildirilen bir çocuğun daha eylem sırasında gözaltına alındığı öğrenildi.

Video için tıklayın

Son Dakika: Ankara Elmadağ'da fabrikada korkutan patlamaGelen son dakika haberine göre; Ankara'nın Elmadağ ilçesinde bir mobilya fabrikasında patlama meydana geldi

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber