Geri Dön

244 Nerenin Telefon Kodu? +244 Hangi Ülkeye Ait?

Dünya üzerinde bulunan bütün ülkelerin telefon kodları bulunur. Ülkelerin telefon kodları uluslararası telefon görüşmelerinde telefon numaraların başında yer alır. Bu kodlardan birisi de 244 numaralı telefon kodudur. Peki 244 nerenin telefon kodu? +244 hangi ülkeye ait? Sizler için bu konuyu detayları ile derledik.

244 Nerenin Telefon Kodu? +244 Hangi Ülkeye Ait?

244 numaralı telefon kodu Güneybatı Afrika’da yer alan Angola ülkesine ait bir koddur. Resmi dili Portekizce'dir. Angola'nın iklimi sıcak ve kuraktır. Bazen yağışlar görülebilir.

244 Nerenin Alan Kodu?

Ülkelerin telefon kodları yurtdışı gelen aramalarda aramanın hangi ülkeden yapıldığını gösterir. 244 numaralı telefon kodu ise Güneybatı Afrika’da yer alan Angola ülkesine ait bir koddur. 

+244 numaralı telefon kodu Angola ülkesine aittir. Angola Güneybatı Afrika’da yer alan bir ülkedir. Yurtdışından gelen aramalarda telefon numarasının önünde +244 numaralı telefon kodu yer alıyor ise bu arama Angola ülkesinden yapılıyor demektir. Ülke kodları dışında alan kodları da bulunmaktadır. Yurtdışı aramalarında ilk olarak telefon kodu, daha sonra alan kodu ve son olarak telefon numarası yer almaktadır. 

Göç yüzünden hayalet köy haline geldiBalıkesir'in Havran ilçesine bağlı kırsal Kocadağ Hacımahmutlar Mahallesi, yaşanan göçler yüzünden hayalet köy haline geldi. 1980'li yıllarda 45 ailenin yaşadığı mahallede şimdilerde 2 kişi yaşarken, bahar aylarında gelen bazı vatandaşlar arazilerinde ekim yapmak için yazı burada geçiriyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet