Geri Dön

254 Nerenin Telefon Kodu? +254 Hangi Ülkeye Ait?

İletişimde telefon oldukça önemli bir yere sahiptir. Telefon ile yurt içi ve yurt dışı ile konuşma hatta görüntülü konuşma imkanı bulunmaktadır. Telefon hatlar üzerinden iletişim sağlamaktadır. Her hattın kendine özel numarası bulunmaktadır. Bu numaralarda alan kodu ise oldukça önemlidir. İşte +254 numarasına ait merak edilen tüm detaylar.

254 Nerenin Telefon Kodu? +254 Hangi Ülkeye Ait?

İlçe, il ve ülke kodları ile etkili bir iletişim ağı kurulmuştur. 254 numarası ise bir ülke koduna örnektir.

254 Nerenin Alan Kodu?

+254 bir Afrika ülkesi olan Kenya'nın telefon ülke kodudur. Ülke kodları özellikle bir ülkeden başka bir ülkeyi aramak için gerekmektedir. Kenya da bulunan birisi ile telefonla görüşebilmek için, numarasının başında 254 ülke kodunun olduğundan emin olmak gerekmektedir. Dış ülkelerden arama alabilmek için bu ülke kodunun mutlaka karşı tarafa verilmesi gerekmektedir.

Gelen bir aramada numaranın başında +254 numarasının yer alması, arayan numaranın Kenya' ya ait olduğunu göstermektedir. Kenya' da yaşayanlar tarafından kullanılan tüm telefon hatlarının ilk 3 rakamı 254 şeklindedir. Ülke kodu olan +254 ile başlayan telefon numaraları Kenya da kullanılmaktadır. 254 Kenya'ya ait ülke kodudur.

 

Kazada otomobil ikiye bölündüAntalya'nın Korkuteli ilçesinde kazada iki parçaya ayrılan otomobildeki 2 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet