Geri Dön

26. Dönem POMEM mülakat sonuçları açıklandı mı? Sorgulama ekranı: pa.edu.tr

26. Dönem olarak Polis Meslek Eğitim Merkezlerine lisans mezunu (5.040) erkek, (560) kadın, önlisans mezunu (1.260) erkek, (140) kadın aday olmak üzere toplam (7.000) aday asıl olarak alınacak. POMEM başvuru işlemleri ise 14-25 Ekim 2019 tarihleri arasında tamamlandı. Ardından 26. Dönem POMEM mülakatlarına katılan polis adayları, 26. Dönem POMEM mülakat sonuçları açıklandı mı - ne zaman açıklanacak? arayışına koyuldu. Sık sık Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sayfasını takip eden polis adaylarının gözü yapılacak duyuruda. Peki 26. Dönem POMEM mülakat sonuçları açıklandı mı? 26. Dönem POMEM mülakat sonuçları nereden öğrenilir?

26. Dönem POMEM mülakat sonuçları açıklandı mı? Sorgulama ekranı: pa.edu.tr

26. Dönem POMEM başvuruları e - devlet sistemi üzerinden alındı. Polis olmak isteyelerin başvuruda bulunduğu 26. Dönem POMEM alım süreci devam ediyor. Sabırsızlıkla mülakat sonuçlarını bekleyen polis adayları, neredeyse her gün 26. dönem POMEM mülakat sonuçları açıklandı mı arayışına geçiyor. Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sayfası üzerinden duyurulacak olan POMEM mülakat sonuçları açıklandı mı? 26. Dönem POMEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

SINAV SONUÇ LİSTESİNİN BELİRLENMESİ VE İLANI

Adayların başarı sıralamasına esas POMEM giriş puanı; adayın KPSS puanının %25’i, fiziki yeterlilik sınavı puanının %25’i ve mülakat sınavı puanının %50’sinin toplamıdır. Başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla; KPSS’den alınan puan, mülakat puanı, fiziki yeterlilikpuanının yüksekliği esas  alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilir. Adayların sınav sonuçları, sınav ile ilgili işlemler tamamlandıktan sonra Polis Akademisi Başkanlığınca ilan edilir.

UYARI: Sınav sonuçları adaylara Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuçları duyurulmayacak ve sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir. Adayların eksik, yanıltıcı, yalan beyan, sahte evrak veya sınav komisyonlarını yanlış bilgilendirme sonucunda sınavlara katılarak başarılı olan adayların sınavı asıl ve yedek olarak kazanmış olsalar bile, geçici-kesin kayıt işlemleri yapılmayacak, kesin kayıt ve okula kabulleri yapıldıktan sonra bu durumları ortaya çıkanların, ilgili yasal mevzuat çerçevesinde eğitim-öğretimin herhangi bir aşamasında ilişikleri kesilecektir. Adayın söz konusu işleme kasıtlı olarak sebebiyet verdiğinin tespit edilmesi durumunda aday hakkında gerekli yasal işlem yapılacaktır.

26. DÖNEM POMEM MÜLAKAT SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

26. Dönem POMEM mülakat sonuçları henüz açıklanmadı. 26. Dönem POMEM mülakat sonuçları ile ilgili bir duyuru yayımlandığında haberimizin içeriğinde yer vereceğiz.

Tek tek indirildiler! Fazla yolcu alan minibüsçüye ceza kesildiİçişleri Bakanlığının corona virüs salgınıyla mücadele kapsamında yayımladığı şehir içi ve şehirlerarası çalışan toplu taşıma araçlarına yönelik genelgesi uyarınca denetimler sürüyor. Esenyurt'ta uyarılara rağmen yüzde 50 kapasite kuralına uymayan, ayakta yolcu alan minibüsçülere ceza yağdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber