Geri Dön

Cumhuriyet Bayramı ne zaman, hangi güne denk geliyor? 28-29 Ekim resmi tatil mi?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yaklaşıyor. Cumhuriyet Bayramı coşkusu her yıl 29 Ekim'de tüm yurtta yaşanırken 28-29 Ekim'in resmi ttail olup olmadığı ve hangi günlere denk geldiği merak konusu olmuş durumda... İşte detaylar...

Cumhuriyet Bayramı ne zaman, hangi güne denk geliyor? 28-29 Ekim resmi tatil mi?

Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıl dönümü yaklaşıyor. 29 Ekim'de Cumhuriyet Bayramı kutlanacak. Bağımsızlığımızı resmen ilan ettiğimiz bu şanlı güne çok az bir süre kala 28-29 Ekim resmi tatil mi? Cumhuriyet Bayramı hangi güne denk geliyor? soruları artmaya başladı.

28-29 EKİM RESMİ TATİL Mİ?

Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet yönetimi ilan etmesi anısına her yıl 29 Ekim günü Türkiye'de ve Kuzey Kıbrıs'ta kutlanan bir millî bayramdır. Cumhuriyet Bayramı'nın kutlandığı ülkelerde 28 Ekim öğleden sonra ve 29 Ekim tam gün olmak üzere bir buçuk gün resmî tatildir. BU yıl 28 Ekim, çarşamba gününe 29 Ekim ise perşembe gününe denk geliyor.

 

Polisle çatışmaya girip kaçan şahıs yakalandıKonya'da kendisini gözaltına almaya gelen polis ile girdiği çatışmada yara almadan yakalanan Hamza T. (23), adliyeye sevk edildi. Poliste 35 suçtan kaydı bulunan Hamza T.'nin salı günü sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği için polis tarafından durdurulmak istendiği ancak ekip otosuna ateş edip, kaçtığı ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet