Geri Dön
Gündem3 gün sürecek olan kısıtlama öncesi asayiş denetimi!

3 gün sürecek olan kısıtlama öncesi asayiş denetimi!

İstanbul Şişli'de polis 3 gün sürecek olan kısıtlama öncesi geniş çaplı asayiş denetimi yaptı. Denetimler kapsamında 23 sürücüye de 16 bin 287 lira ceza yazıldı.

3 gün sürecek olan kısıtlama öncesi asayiş denetimi!

Okmeydanı'nda saat 13.00'te başlayan denetimlerde giriş ve çıkışlarda kontrol noktaları oluşturuldu. Şüpheli araçlar ekipler tarafından durdurularak aranırken, şüpheli kişilere de üst araması ve Genel Bilgi Tarama (GBT) kontrolleri yapıldı. Denetimlerde 112 araç, 43 motosiklet durdurularak aranırken, 334 kişiye de GBT yapıldı.

3 gün sürecek olan kısıtlama öncesi asayiş denetimi

Denetim sırasında şüphe üzerine durdurulan E.K isimli bir kişiye yapılan Genel Bilgi Tarama (GBT) 'da çocuğa cinsel istismar, dolandırıcılık, kendisini kamu görevlisi olarak tanıtarak dolandırıcılık, tutuklu ve hükümlünün kaçmasına yardım, tehdit, resmi belgede sahtecilik, basit yaralama olmak üzere toplam 17 dosyadan arandığı, 13 yıl kesilmiş hapis cezası ve 17 bin lira para cezası olduğu tespit edildi. C.M ve A.Ç isimli kişilerde yapılan üst aramalarında ise 9 gram metamfetamin ele geçirildi.  Şüpheliler Şişli Polis Merkezine götürüldü. Denetimler kapsamında 23 sürücüye de 16 bin 287 lira ceza yazıldı.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İslam düşmanlığı virüsü özellikle Avrupa ülkelerinde hızla yayılıyor"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT tarafından düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışmasının final programında konuştu. Erdoğan, "Koronavirüs kadar tehlikeli olan İslam düşmanlığı virüsü özellikle Avrupa ülkelerinde hızla yayılıyor. Geldiğimiz noktada durum, ürkütücü bir hal almış, Avrupa'da yaşayan Müslümanlar için ciddi bir güvenlik tehdidine dönüşmüştür." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet