Geri Dön
Gündem3 yıldır kayıptı... Ağabeyinin bahçesinde insan kemikleri bulundu

3 yıldır kayıptı... Ağabeyinin bahçesinde insan kemikleri bulundu

Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde, 3 yıldır kayıp olan Selahattin Karakuş'u (31) bulmak için yürütülen çalışmalarda yengesi M. ve ağabeyi B. Karakuş gözaltına alındı. Çiftin bahçesinde arama yapan jandarma, foseptikte insan kemikleri buldu. Kemiklerin Karakuş'a ait olduğu tahmin ediliyor.

3 yıldır kayıptı... Ağabeyinin bahçesinde insan kemikleri bulundu

İlçenin Gaziler köyünde oturan ve Temmuz 2016 yılından beri kayıp olan Selahattin Karakuş'u, bulmak için Tuzluca Cumhuriyet Başsavcılığı'nda yürütülen soruşturma kapsamında, bu kişinin aynı köyde oturan ağabeyi B. ve yengesi M. gözaltına alındı.

3 yıldır kayıptı... Ağabeyinin bahçesinde insan kemikleri bulunduSoruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı, şüphelilerin ifadesi ve toplanan deliller doğrultusunda, jandarma ve polis ekiplerinin yanı sıra itfaiye, belediye görevlileriyle birlikte söz konusu çiftin köyünde inceleme yaptı. Çiftin evinin bahçesindeki foseptikte, polis ve jandarmaya ait ceset arama köpekleri, iş makinesi ve vidanjör desteğinde arama gerçekleştirildi.

3 yıldır kayıptı... Ağabeyinin bahçesinde insan kemikleri bulundu


Arama sonucu foseptikte kemikler bulundu. Yapılan incelemede insana ait olduğu belirlenen kemiklerin 3 yıl önce kaybolan ve öldürüldüğü değerlendirilen Selahattin Karakuş'a ait olabileceği tahmin ediliyor. Kemiklerin kesin olarak kime ait olduğu ise yapılacak DNA testi sonucunda belirlenecek.

Elektrikli scooterla buzdolabı taşıdılarİstanbul Beyoğlu’nda elektrikli scooter ile buzdolabı taşıyan dört kişi cep telefonu ile görüntülendi. Bir kişi scooteri kontrol ederken diğerleri de buzdolabını tutuyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet