Geri Dön

30 yıl esir tutulan üç kadın kurtarıldı

İngiltere’nin başkenti Londra’da 30 yıl boyunca evde köle olarak zorla tutulan 3 kadın, polisin operasyonuyla kurtarıldı.

69 yaşındaki Malezyalı, 57 yaşındaki İrlandalı ve 30 yaşındaki İngiliz olduğu bildirilen 3 kadının birbirleri arasında ilişki olmadığı da belirtildi. Londra polisinin insan kaçakçılığından sorumlu müdürü dedektif Kevin Hyland, 10 yıl boyunca kapalı yerlerde tutulan insanlara rastladıklarını ancak bugüne kadar böyle bir olayla karşılaşmadıklarını kaydetti.

2 kişi gözaltına alındı
Hyland, 30 yaşındaki kadının yaşamının tamamında o evde olduğu ve bugüne kadar dış dünya ile hiç bağlantı kurmadığını tahmin ettiklerini söyledi. Polis olayla ilgili olarak biri kadın 2 kişiyi gözaltına aldı. Uzun görüşmeler yaptıktan sonra kadınların evden çıkmaya razı edildikleri belirtildi.

Bağcılar'da pes dedirten görüntü kameradaBasın ekspres yolunda ayamama üzerinde bulunan demirden emekleyerek karşıya geçen vatandaşlar bu kadarına da pes dedirtti. Görüntülerin sosyal medyada yer almasının ardından elektrik kablolarının taşındığı demirler dikenli tellerle örtüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet