Geri Dön
Gündem31 Ocak Perşembe İstanbul ve Ankara'da hava durumu nasıl olacak?

31 Ocak Perşembe İstanbul ve Ankara'da hava durumu nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 31 Ocak Perşembe günü için hava durumunu tahminini açıkladı. İstanbul ve Ankara'da yaşayan milyonlarca vatandaş, bugün hava nasıl olacak sorusunun yanıtını arıyor. Peki 31 Ocak (bugün) hava durumu nasıl olacak, yağmur yağacak mı? İşte 31 Ocak hava durumu...

31 Ocak Perşembe İstanbul ve Ankara'da hava durumu nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) 31 Ocak Perşembe gününe ilişkin yurt genelindeki hava durumu tahminini yayınladı. İşte milyonlarca vatandaşımızın yakından ilgilendiren il il bölge bölge 31 Ocak Perşembe hava durumu...

31 OCAK HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu; Marmara’nın batısı, Kıyı Ege, Akdeniz, İç Anadolu (Eskişehir hariç), Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Afyonkarahisar'ın batı kesimleri, Manisa, Denizli, Uşak, Çorum, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Anadolu'nun kuzeybatı ve güneydoğusu ile Gümüşhane, Bayburt ve Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar, Güney Ege ve Akdeniz kıyılarında gök gürültülü sağanak, yağış alan diğer yerlerde ise yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların, İzmir, Aydın, Muğla, Antalya, Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay çevreleri ile Çanakkale ve Burdur'un güney ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Antalya'nın doğusunun ve Konya'nın güneyinin 1200 m. ve üzeri rakımlı yerlerinde kar yağışlarının yarın (Perşembe) gece saatlerine kadar kuvvetli ve yer yer yoğun (20 cm. ve üzeri) olması bekleniyor. Bu gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus olayı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI:

Önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR:

Genellikle güney ve güneydoğu yönlerinden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı, Ege, Batı ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/sa), bu akşam ilk saatlerde Hatay çevrelerinde yer yer fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların İzmir, Aydın, Muğla, Antalya, Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay çevreleri ile Çanakkale ve Burdur'un güney ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar ile Akdeniz kıyı şeridinde yerel dolu yağışı ve hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI:

Rüzgarın; Marmara'nın güneybatısı, Ege, Batı ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/sa), bu akşam ilk saatlerde Hatay çevrelerinde yer yer fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ağaçların ve direklerin devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar vb.) karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

YOĞUN KAR UYARISI:

Antalya'nın doğusunun ve Konya'nın güneyinin 1200 m. ve üzeri rakımlı yerlerindeki kar yağışlarının yarın (Perşembe) gece saatlerine kadar kuvvetli ve yer yer yoğun (20 cm. ve üzeri) olması beklendiğinden, başta Antalya ve Konya'yı birbirine bağlayan kara yollarında olmak üzere buzlanma, don olayı ve tipi şeklinde kar yağışına bağlı olarak ulaşımda aksamalara karşı yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

İSTANBUL 9°C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde Anadolu yakası sağanak yağışlı

IZMIR 8°C, 12°C
Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA 2°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Perşembe) öğle saatlerinde hafif yağmurlu

BURSA 7°C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu

ÇANAKKALE 9°C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) güney ilçelerinde yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ADANA 9°C, 15°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA 8°C, 15°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ESKISEHIR 4°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu

KONYA 2°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif yağmur ve sağanak yağışlı

SAMSUN 11°C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON 8°C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu

ERZURUM -8°C, 1°C
Parçalı ve çok bulutlu

KARS -15°C, -2°C
Parçalı ve çok bulutlu

DIYARBAKIR 2°C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

GAZIANTEP 4°C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

Sağlık Bakanı Koca'dan kapanma açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: "Yarın Kabine Toplantısı'nda kapsayıcı, alternatifli önerileri sunacağız. O çerçevede Sayın Cumhurbaşkanımız alınan kararları açıklar."

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet