Geri Dön

4 bin sokak hayvanı sıcak yuvaya kavuştu

İstanbul’da bu yıl yaklaşık 4 bin sokakta yaşayan hayvan sıcak yuvaya kavuştu.

4 bin sokak hayvanı sıcak yuvaya kavuştu

Kentte, belediyeler ve diğer kurumlardaki görevliler, hayvanların yaşamlarını sağlıklı ve rahatça sürdürebilmesi için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda, İstanbul’daki ilçe belediyelerine bağlı 33 hayvan bakımevinde barındırılan 3 bin 842 sokak hayvanı sahiplendirildi. Kentte 2015’te 5 bin 334, 2016’da ise 4 bin 158 sokak hayvanı yeni yuvalarına kavuşurken, bu yıl ulaşılan rakam önceki yılların gerisinde kaldı.

Bu yıl, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’na muhalefet ettikleri gerekçesiyle 53 kişiye toplam 125 bin 829 lira para cezası kesildi. Bu kişilerden ikisine ‘hayvan öldürme’, ikisine ‘hayvan dövüştürme’, üçüne ‘araçla hayvan öldürme’, dördüne ‘yasak olan hayvan türlerini besleme’ ve 43’üne ‘hayvana eziyet ve kötü muamele’ suçundan ceza uygulandı. Hayvana eziyet ve kötü muamele suçundan ceza kesilen kişilerin büyük bölümünün Adalar’da faytonlara koşulan atların sahipleri olduğu belirtildi.

Ankara'da intikam cinayetiAnkara'nın Keçiören ilçesinde daha önce akrabalarını silahla yaralayan kişiden intikam almak isteyen cinayet zanlısı, husumetli olduğu kişiyi yol kenarında pusu kurarak tabancayla öldürdü. Cinayeti işleyen şüpheli olay yerinden kaçtı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet