Geri Dön
Gündem48’i pilot 63 şüpheli için gözaltı kararı

48’i pilot 63 şüpheli için gözaltı kararı

Ankara’da, FETÖ’ye yönelik soruşturma kapsamında Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Kara Havacılık Komutanlığı’ndan 46’sı muvazzaf 48 helikopter pilotu ile örgüt adına bu kişileri yönlendiren 15 sivil mahrem imam olmak üzere 63 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

48’i pilot 63 şüpheli için gözaltı kararı

Şüphelilerden 32’si gözaltına alındı. Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, örgütün “mahrem imamları” ile ankesörlü ve kontörlü büfe telefonlarından periyodik arama sistemiyle haberleştikleri ve FETÖ ile irtibatları tespit edilen 3 albay, 4 yarbay, 4 binbaşı, 9 yüzbaşı, 27 üsteğmen ve bir teğmen olmak üzere 48 pilot şüpheli ile bu askerleri örgüt adına yönetip yönlendiren 15 “sivil mahrem imam” hakkında gözaltı kararı verildiği belirtildi. Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) desteğiyle Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri, 101 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Ekipler, şüphelilerden 32’sini gözaltına aldı. Muvazzaf şüphelilerden 46’sının helikopter pilotu olduğu öğrenildi.

Bakan Koca'dan aşı açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Uğur Şahin ile gerçekleştirdiği görüşmede Haziran ayı için 30 milyon doz BioNTech aşısı sözü verildiğini belirtti. Bakan Koca, "Biz opsiyonel olarak 30 milyona gelecek şekilde anlaşma yapmıştık. Uğur Hoca, Türkiye'ye aşı gönderme konusunda büyük gayret sarf ediyor. 'Haziran ayı için 30 milyon doz aşıyı şimdiden söz verebilirsin' dediler." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet