Geri Dön

4'ü kadın 5 kapkaççı kaza yapınca yakalandı

İstanbul'da yabancı uyruklu bir kadına kapkaç yaptıktan sonra polisle girdikleri kovalamaca sonucu kaza yapınca yakalanan 4'ü kadın 5 kişi azılı suçlu çıktı.

4'ü kadın 5 kapkaççı kaza yapınca yakalandı

İstanbul'da kurduğu yankesicilik çetesiyle üzerlerine araba sürdürüp ardından "tantana" çıkartarak daha çok turist şahısların ceplerini ve çantalarını boşaltan meşhur yankesici Dürdane ve çetesi biri erkek 3'ü kadın elemanıyla birlikte yakalandı.

27 ayrı suçtan suç kaydı bulunan Dürdane Celikkdağ'ın ve çetesi en son geçtiğimiz ay Kumkapı ve Gümüssuyu'ndaki yankesicilikleri kameralarca kayıt edilince yakayı ele verdikleri öğrenildi

ÇETENİN SON İSİ İSE KAMERALARA YANSIDI

İstanbul Büyükçekmece de şüphe üzerine takibe alınan bir tırdan binek bir otomobile yangın söndürme tüpü içerisinde uyuşturucu naklinde 3 kilo 900 gram kokain ele geçirildi. 29 Eylül günü gerçekleşen operasyonda gözaltına alınan TİR ile binek otomobil şoförü 30 Eylül günü sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak cezaevine kondu

POLİSTEN KAÇARKEN DUVARA ÇARPINCA YAKALANMIŞLARDI

Gezi Parkı girişinde yabancı uyruklu bir kadının parasının çalındığı ihbarını alan polis ekipleri, kısa sürede eşkalerini belirledikleri şüphelilerin içinde bulunan aracı takibe almıştı. Yaşanan kovalamaca sırasında girdikleri bir sokakta önce araçlara daha sonra duvara çarpan şüpheliler polis ekipleri tarafından gözaltına alınmıştı.

YÖNTEMLERİ ORTAYA ÇIKARILDI

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen ele başılığını Dürdane Ç.'nin yaptığı iddia edilen şüphelilerin, hırsızlıklar sırasında izledikleri yöntem ortaya çıkarıldı. 4 kişilik gruplar halinde dolaştığı tespit edilen şüphelilerin gözlerine kestirdikleri mağdurların etrafını sardıkları, bu sırada içlerinden birinin ayağı burkulmuş gibi yaparak mağdurun önünde eğildiği, bu sırada diğerlerinin çıkan karışılıktan faydalanarak cüzdanları çaldığı tespit edildi.

DAHA ÖNCE 80 KEZ YAKALANMIŞLAR

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri tarafından sorgulanan şüphelilerden Dürdane Ç.(56)'ın daha önceden 27 kez, Tuğba S.(27) in 27 kez, Sevgi K.(54) 'nın 20 kez Sevilay K.(49)'un ise 16 kez benzer suçlardan gözaltına alındığı tespit edildi. Şüphelilerin aracını kullanan Ümit A.(22)'nin ise asker kaçağı olduğu belirlendi.

GÜVENLİK KAMERA GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Polis yaptığı incelemede şüphelilerin kendi yöntemlerini kullanarak yaptıkları bazı olayların güvenklik kameraları tarafından çekilen görüntülerine ulaştı. Şüphelilerin olaylar sırasında başörtü ve çarşaf taktıkları, aile görüntüsü vererek kurbanlarının şüphelenmemesini sağladıkları tespit edildi.

ADLİ KONTROL İLE SERBEST BIRAKILDILAR

Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler gönderildikleri Çağlayan Adalet Sarayında, savcılıktaki ifadelerinin ardından çıkarıldıkları mahkeme tarafından "Adli Kontrol" şartıyla serbest bırakıldılar.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet