Geri Dön

79. Özel Güvenlik Görevlisi temel eğitim sınav sonuçları açıklandı mı?

2 Aralık Pazar günü gerçekleştirilen 79. Özel Güvenlik Görevlisi temel eğitim sınavı sonrası gözler sınav sonuçlarına çevrilmiş durumda. Peki binlerce adayın heyecanla beklediği 79. Özel Güvenlik Görevlisi temel eğitim sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

79. Özel Güvenlik Görevlisi temel eğitim sınav sonuçları açıklandı mı?

79. Özel Güvenlik sınav sonuçları için adayların heyecanlı bekleyişi sürüyor. Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik daire başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Özel Güvenlik Görevlisi sınav sonuçları için bekleyiş devam ediyor. 2 Aralık tarihinde gerçekleştirilen Özel Güvenlik Görevlisi sınav sonuçları için adaylar http://sinavsonuc.ozelguvenlik.pol.tr/ adresi üzerinden sınav sonuçları açıklandığı andan itibaren TC kimlik numaraları ile sorgulama yapabilecek.

ÖZEL GÜVENLİK OLMA ŞARTLARI NELERDİR?

Özel güvenlik görevlisi olabilmek için, Özel Güvenlik Eğitim Kurumunda aşağıda detayları yazılı eğitim programına iştirak etmeniz ve sonrasında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yılda 5 veya 6 kez düzenlenen ÖGG sınavına girmeniz gereklidir. Bu sınavlardan 60 puan alarak sertifika almaya hak kazanmış olacaksınız. Kazanamadığınız takdirde birbirini takip eden 4 sınava, sınav harcınızı ödeyerek girme hakkına sahipsiniz. 4 sınavın sonunda sınavı geçemeyenler, yeniden kayıt yaptıracak ve bütün işlemleri yenileyeceklerdir.

-Özel güvenlik görevlisi olabilmek için sabıka kaydınızın temiz olması gerekir.

-Silahlı girebilmek için 21 yaşını doldurmuş olmak ve en az lise mezunu olmak şartı aranmaktadır.

-Silahsız müracaat için 8 yıllık İlköğretim veya Ortaokul mezunu ve 18 yaşını doldurmuş olmak gereklidir.

Vatandaş deprem anını böyle kaydettiŞantiyede çalışan vatandaş deprem anını cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber