Geri Dön

Açlıktan telef oldular

Bursa’nın İznik ilçesindeki hayvan barınağında köpeklerin açlık ve bakımsızlıktan öldükleri iddia edildi. Yetkililer ise bakımların eksiksiz yapıldığını savunuyor

Açlıktan telef oldular

Bursa’nın İznik İlçe Belediyesi’ne ait hayvan barınağındaki köpeklerin açlık ve hastalıktan telef olduğu öne sürüldü. Hayvanseverlerin fotoğrafladığı iddia, belediye yetkilileri tarafından yalanlandı.
İznik Belediyesi, ilçedeki başıboş hayvanları toplayarak Adapazarı yolu üzerinde bulunan mezbahane yakınındaki barınma merkezinde bakıyor. Sahipsiz sokak köpeklerinin barınma merkezinde açlık ve bakımsızlıktan öldüğünü iddia eden isimlerinin açıklanmasını istemeyen bazı hayvanseverler çektikleri fotoğrafları gazetecilere dağıttı.
Kısırlaştırma amacıyla mezbahanedeki barınma merkezine götürülen sokak köpeklerinin burada aç kaldıklarını ve ölüme terk edildiğini iddia eden hayvanseverler, telef olan baraka içindeki 4, çuvalda bulunan 4 köpeğin fotoğraflarını kanıt olarak gösterdi. Belediye hayvan barınağı yetkilileri, hayvanseverlerin iddialarının gerçeği yansıtmadığını, barınaktaki hayvanların hazır mama ile beslendiğini ve bakımlarının eksiksiz yapıldığını kaydetti.

Girdiği villada uyuya kalan hırsızı bağlayıp polise teslim ettilerBursa'nın İnegöl ilçesinde, girdiği villada uyuyakalan hırsızlık şüphelisi, Almanya'da yaşayan ev sahibinin kontrol etmelerini istediği komşular tarafından bulunup, bağlanarak etkisiz hale getirildi. Şüpheli polise teslim edilirken bölgedeki 3 villanın soyulduğu öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet