Geri Dön

Afra için Avrupa’da ‘hayat’ arayışı

Lösemi tedavisi gören Afra bebeğe ilik bulunabilmesi için Avrupa’da donör taraması yapılıyor.

Afra için Avrupa’da ‘hayat’ arayışı

İzmir Kemalpaşa’da yaşayan Altun-Recep Arabacı çiftinin 2 yaşındaki kızları, down sendromlu Afra’ya geçen yaz lösemi teşhisi konuldu. Bunun üzerine Afra bebeğe, Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi’nde kemoterapi uygulandı. Kemoterapinin tedavi için yeterli olmaması üzerine doktorlar, bir ay önce ilik nakline karar verdi. Uygun iliğin bulunması için sosyal medyada kampanya yürütülürken, Sağlık Bakanlığı’nın anlaşmalı olduğu Avrupa ülkelerinde de donör taraması yapılıyor. Türkiye’de kızları için uygun donör arayan Arabacı çifti, Avrupa’dan da mutlu haber bekliyor.

‘Kan verin’ çağrısı

Hafta sonu eve getirilen Afra’nın babası Recep Arabacı, “Kızıma ilik nakli için uygun donör arıyoruz. Donör olmak isteyenler Kızılay’a giderek kan verebilir. Riskli bir şey değil, sadece 5 dakikalık bir işlem. Bu çağrımız sadece Afra için değil, bütün hastalar için” dedi. l MEHMET CANDAN DHA

Gaziantep'te bir milyon dolar değerinde İncil ele geçirildiGaziantep'te, Suriye'nin Halep kentinde yağmalanan müzeden çalınan çok eski tarihli olduğu değerlendirilen, ceylan derisi üzerine İbranice yazılmış İncil ele geçirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber