Geri Dön

‘Aile Bakanı’nı tüfekli çocuk karşıladı

Bakan Fatma Şahin, Antalya’daki etkinlikte kadına şiddetten bahsederken, kendisini karşılayan folklor ekibindeki çocuğun elindeki tüfek dikkat çekti

‘Aile Bakanı’nı tüfekli çocuk karşıladı

Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında düzenlenen 1. Antalya Kadın Zirvesi, Dedeman Otel’de başladı. Zirvenin açılış oturumuna katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, şiddetin sadece sokakta değil filmlerde ve dizilerde devam ettiğini belirterek şöyle dedi:
“Şiddeti önlemenin yolu eğitim ve istihdam sorununun çözülmesinden geçiyor. Buna üçüncü olarak erkeklerdeki ataerkil, geleneksel bakış açısını değiştirmemiz lazım.

30 maddelik yasa
Temel eğitimde sosyal bilgilerde babayı gazete okutup anneyi mutfakta tutan bir eğitim sistemi devam ettiği sürece bunlar çözülemez. Gazete okunacaksa kadın erkek beraber okuyacak, mutfağa girilecekse kadın erkek beraber girecek. Şiddet uygulayan erkek evden uzaklaştırıldı ama bugün bile boşanma sırasında, Ayşe Paşalı olayında görüldüğü gibi, o maddenin yetmediği görülüyor. Emniyet Genel Müdürlüğü’nde aynen Çocuk Polisi gibi şiddetle mücadele biriminin kurulması, Adalet Bakanlığı’nda özel birim ve izleme merkezleri kurulması gerektiğini içeren 30 maddelik temel yasa getiriyoruz.”

İspanya'nın başkenti Madrid'de korkunç patlamaBaşkent Madrid'deki bir binada gerçekleşen patlama, tüm sokağı cehenneme çevirdi. Bir binanın tepesindeki üç katın havaya uçtuğu patlamanın nedeni henüz bilinmiyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet