Geri Dön
GündemAK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan adayı Mevlüt Uysal kimdir?

AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan adayı Mevlüt Uysal kimdir?

AK Parti İstanbul Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal oldu. Aslen Alanyalı olan Mevlüt Uysal 1966 yılında Alanya'da doğdu. Peki Ak Parti İstanbul Büyükçekmece Belediye Başkan adayı Mevlüt Uysal kimdir?

AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan adayı Mevlüt Uysal kimdir?

AK Parti İstanbul Büyükçekmece ilçe belediye başkan adayı Mevlüt Uysal oldu. Hukuk Fakültesi mezunu olan Mevlüt Uysal İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini sürdürmektedir. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Mevlüt Uysal kimdir?

MEVLÜT UYSAL KİMDİR?

Mevlüt Uysal (d. 1966, Alanya) Türk siyasetçi.

Uysal ilk ve orta öğrenimini Alanya'da tamamladıktan sonra, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

Okulu bitirdikten sonra başladığı serbest avukatlık yaptı. Diğer taraftan siyasetle meşgul oldu.

1997'den itibaren ikamet ettiği Başakşehir'de 1. Etap Site Yönetimi Kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

29 Mart 2009 tarihinde gerçekleşen seçimlerde Başakşehir Belediyesi kurucu Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimi'nde ikinci kez Başakşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi. 29 Eylül 2017 tarihinde Kadir Topbaş'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan istifa etmesinin ardından yapılan Belediye Meclisi seçimleri ile Büyükşehir Belediye başkanlığına getirildi.

Mevlüt Uysal evli ve dört çocuk babasıdır.

Marketin önüne bırakılan bisikleti böyle çaldıOsmaniye'de bir kişinin alışveriş için geldiği marketin önüne bıraktığı bisikleti çalan T.D., yakalandı. Bisikleti tanımadığı bir kişiye sattığını söyleyen T.D., adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet